Registrace

Jimmy Kelly vystoupí ve Slaném

Jimmy Kelly vystoupí ve Slaném
6. listopadu 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Jimmy Kelly, mnoha lidmi ještě známý jako člen Kelly Family se silným hlasem, pokračuje v zimě 2013 ve svém turné „Viva La Street". Současně k tomu vychází pod stejnojmenným názvem jeho nové album. "Viva La Street" - "Ať žije ulice" – je pocta Jimmyho Kelly k ulicím a pěším zónám, bez kterých by vše nebylo tak, jako to je dnes. A daly mu víc než by si na začátku pomyslel.

Po nespočetných úspěších, vyprodaných stadionech a milionech prodaných alb s Kelly Family Jimmy znovu objevil v roce 2007 pouliční hudbu. Tam, kde začal před více než 35 lety úspěch Kelly Family, začíná Jimmy znovu – tentokrát sám.

"Po excesivním životě se všemi životními vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili ty největší stadiony." Ulice se stala zážitkem, který si dnes Jimmy po pěti letech „vracení se zpátky ke kořenům" už nemůže odpustit." Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, to záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi. V posledních letech jsem potkal spoustu různých lidí.

Lidé, kteří mě celé hodiny poslouchali, plakali, pokládali mi otázky nebo byli dokonce rozběsnění a házeli na mě role toaletního papíru, když mě viděli. Člověk tak může zjistit, že na ulici je jednoduše možné všechno.
Na pěší zóně v Cáchách se dal Jimmy do řeči s některými jeho nynějšími kolegy z kapely a brzy nato se společně setkali u prvních zkoušek. Jimmy Kelly & Folkband byli zrozeni.


První společné turné „MY HOMETOWN" absolvovali tito plnokrevní muzikanti v roce 2010/2011 a byli překvapeni z tak dobrého ohlasu. Na jaře roku 2012 bylo proto hned naplánované další turné po malých intimních klubech v Německu, které teď na podzim pokračovalo, a bude trvat až do zimy 2013. 30. listopadu proběhne festival v německém Rietbergu, „Jimmy Kelly's Street Family Festival", na kterém vystoupí různí pouliční muzikanti a umělci.

Přirozeně hrají všichni členové kapely jako předtím také na ulici, ale na tyto velmi jedinečné koncerty se společně sejdou vždy rádi. Přitom tito muzikanti nepřesvědčují jen svojí profesionalitou s hudebními nástroji, ale především svojí vášní a radostí z hraní. Touto strhující show na sebe Jimmy Kelly s kapelou velice upozornili a hodnocení ze strany tisku byla vesměs pozitivní, fanoušci byli nadšeni. "S "Viva La Street" slavím své šestileté pouliční jubileum a publiku chci dát trochu toho, co mi dala za ty roky ulice, neboť jsem za to velice vděčný", míni Jimmy.

Jimmy Kelly & jeho 8 muzikantů, to je ručně vyrobená hudba, vášeň, legrace a zcela výjimečný zvuk, který se vlévá do krve. Obsazení nástrojů jako akordeon, mandolína, viola, housle, banjo, kytara, marimbafon, bicí, foukací harmonika, kontrabas a klarinety/saxofon dává vytušit, že zde pracují opravdoví folkoví muzikanti, kteří své práci nejlépe rozumí. Ke slyšení jsou vedle irské folkové hudby také šansony, americký bluegrass a některé písně z tvorby Jimmyho Kelly.

Koncert u nás v České republice - se uskuteční dne 14.12.2013 od 18:30 hodin (vstup od 17:30)
v Městském divadle ve Slaném.

Vstupenky: 540,- Kč (místenky), 450,- Kč (stání)
Předprodej: www.kellys.wbs.cz, www.ticketstream.cz

Předprodej vstupenek na stání pouze v Městském divadle Slaný!!!

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS