Registrace

Minulost a budoucnost kontroverzního Petera Dohertyho

Minulost a budoucnost kontroverzního Petera Dohertyho
2. října 2012 | Autor: Rnich Hudební novinky

Minulost Peta Dohertyho nebyla hezká v osobním životě ale vyvažuje jí dokonale svojí tvorbou. Teď chystá další zatím nepojmenované album.

Britský hudebník Pete Doherty toho má mnoho za sebou a snad i před sebou. Se skupinou The libertines prorazili na Londýnskou a následně i světovou scénu albem Up the bracket(2002), svěží alternativní rock-punk s poetickými prvky se líbil kritice i posluchačům. Bohužel po úspěchu jeho skupiny, kterou založil spolu s Carlem Baratem následovaly jeho problémy spojenými s drogami za které byl později několikrát souzen. Problémy eskalovali natolik že musel svou skupinu opustit kvůli zrušeným koncertům.

Dále se podílel na mnoha projektech, spolupracoval například s básníkem Wolfmanem nebo založil novou skupinu Babyshambles která byla taktéž úspěšná a zatím vydala album Down in Albion(2005). Pete si zkouší I sólovou kariéru a ta mu taktéž vychází, zahrál si vedlejší roli ve filmu Confession of a Child of the Century v roce 2011 a vydal první sólovou desku Grace/Wastelands(2009). Koncertoval po celé evropě a dokonce měl hrát na letošním Rock for People, ale bohužel se nedostavil kvůli svému pokračujícímu návyku na drogách. Místo RfP odjel do thajska na detoxikaci odkud ho později v srpnu vyloučili.

"Samozřejmě nás to velmi mrzí, protože Doherty je v první řadě talentovaný muzikant. Pokud by však jeho rozhodnutí mělo přispět k vyvázání se ze závislosti a soustředění se výhradně na hudební dráhu, držíme mu palce. A doufáme i za jeho fanoušky z Česka a Slovenska, že se s ním setkáme na některém z příštích ročníků Rock for People" uvedl jeden z pořadatelů festivalu Michael Thomes.

V součastnosti ale připravuje nové album na které už mají 12 sólových skladeb, na jedné z nich má vzdát poctu jeho nedávno zesnulé kamarádce Amy Winehouse. Zatím prozradil tituly Gambling Man a Cell Ceiling blues uvedl hudební časopis NME.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS