Registrace

Red Bull Music Academy v New Yorku pokračuje

Red Bull Music Academy v New Yorku pokračuje
24. května 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Na globální hudební workshop, který spojuje mladé talenty s hvězdami a legendami současné hudební scény napříč všemi žánry, dorazila další parta muzikantů. Pojďte si s námi projít okamžiky, který Velkým jablkem v první části Akadmie rezonovaly nejvíce.

Red Bull Music Academy Culture Clash
Zásadní událostí newyorské klubové scény byl střet čtyř hudebních směrů v jeden večer, který nesl název Red Bull Music Academy Culture Clash. Čtyři party hudebních bojovníků se střetly na čtyřech pódií v souboji rytmu a beatů, a fanoušci v kotli hodnotili jejich hudební kreativitu svými decibely. A kdo že to bojoval? Just Blaze a Young Guru, tvůrci největších hitů Jay-Zho; Djové reggae/dancehallové Federation Sound; tropical bass kolektiv Que Bajo?! a do čtveřice Trouble & Bass posse, kteří nakonec díky hutné dávce klubových hitů vykotlili fanoušky do takové míry, že málem spadl celý klub a zaslouženě brali vítězství. Na pódiu se vystřídali i další hosté: rappeři Bun B, 2 Chainz, Raekwon, danscehalloví zpěváci Spragga Benz a Tifa, housová diva Robin S. ("Show Me Love") a Guyanan MC Jahdan Blakkamoore.

Nile Rodgers, Tony Visconti, Ken Scott, Erykah Badu, Brian Eno
Součástí Akademie jsou i přednášky s osobnostmi hudební scény, které jsou vedeny formou rozhovorů (všechny přednášky zde). Producent Brian Eno, který spolupracoval s Davidem Bowiem, U2, Talking Heads, Coldplay, se rozpovídal o hudbě pro novorozeňata, technologii i popularitě, které se někteří umělci bojí. V New Yorku rovněž otevřel výstavu 77 Million Paintings.

Přednášku s Brianem Eno najdete zde:
http://vimeo.com/65663692

Dokument o DFA Records
Premiéru si odbyl krátký dokument "Too Old To Be New, Too New To Be Classic" o kultovním hudebním vydavatelství DFA Records. Ve filmu uvidíte Jamese Murphyho, LCD Soundsystem, The Rapture, Holy Ghost!, YACHT a mnoho dalších, jejichž muzika ovlivnila celé generace dopředu.

Dokument najdete na tomto linku:
http://youtu.be/FuJ6KdhEaa0

9 studií
Red Bull Music Academy tradičně nabízí vybraným účastníkům z celého světa zázemí pro tvorbu, inovaci a vzájemnou hudební inspiraci. Pod vedením lektorů jako například Flying Lotus probíhaly v New Yorku energické studiové sessions v 9 studiích v Chelsea. Všechny nahrané tracky budou během roku vydány v jedné kompilaci. Zatím si můžete poslechnout zde, co vzniklo na minulé Akademii v Madridu.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS