Registrace

Svatomartinský Mikulov

Svatomartinský Mikulov
30. října 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Od 9. do 18. listopadu ožije Mikulov bohatým programem Svatomartinských slavností. Pro návštěvníky jsou připraveny dny především mladého vína a husích specialit, ale také zábavy a kultury. Město zaplní jarmark řemesel, přijedou kejklíři, fakíři i komedianti a město zpřístupní památky, které již ukončily turistickou sezónu.

Program začíná v městském kině v pátek 9. 11. vynikající komedií o ženách a vztazích, v hvězdném obsazení mnoha populárních osobností z pražského Divadla U Hasičů. Sobotu na Náměstí otevírá svatomartinský jarmark s dobovým programem, jaký býval na trzích skutečně kdysi k vidění. Přijedou novodobé pouliční komediantské spolky, fakíři i kejklíři s ohněm. Mikulov nezapomíná ani na děti a v programu se během slavností objeví hned několik pohádek. Vystoupí i skupina muzikantů s historickými nástroji a taneční vystoupení přiblíží dobu starodávných krčem a veselic.

V neděli 11. listopadu, přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut, se na Náměstí po slavnostním příjezdu sv. Martina otevřou Svatomartinská vína. V zámeckém Gajdošově sále pak proběhne od 14 hodin Svěcení vín ročníku 2012. „Slavnostní obřad svěcení mladých vín provedou Pavel Pacner a Jerej Badelita. Podávat se bude svatomartinská kachna a během svátečního odpoledne zahraje cimbálová muzika Kapura," zve za organizátory Vojtěch Pazderka. Na slavnostním svěcení je samozřejmě možné čerstvě posvěcená vína i degustovat.

Mikulovské restaurace a hotely nabídnou speciální svatomartinská menu, včetně ochutnávky mladých a Svatomartinských vín. Zvláštní program připravily hotely Galant, Eliška a Templ, které zvou nejenom na ochutnávky, ale také na hudební večery . V hotelu Galant bude 10. 11. výstava grafiky Jiřího Šlitra a obrazů Rudolfa Majsnara a v sobotu 17.11. pořádají koncert Rudyho Linky.

Během svatomartinských oslav budou mimořádně zpřístupněny historické památky, je možné využít kostýmovaných prohlídek v Dietrichsteinské hrobce, vystoupit s průvodcem na Svatý kopeček a seznámit se s bohatou historií města.

Kompletní program s přehledem termínů a časů jednotlivých akcí nabízí www.mikulov.cz.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS