Registrace

JOHN LEGEND & THE ROOTS - WAKE UP!

JOHN LEGEND & THE ROOTS - WAKE UP!

Nové album Johna Legenda Wake Up! vychází 20. září 2010. Připravované album Johna Legenda vyjde 20. září u Sony Music a bude obsahovat upravené skladby z 60. a 70. let.

Inspirováni nedávnými americkými prezidentskými volbami v roce 2008 cítili John Legend, zpěvák R&B, a hip-hopová kapela The Roots potřebu udělat něco víc. Z původního plánu vydat pouze singl brzy sešlo a vzniklo vášnivé album představující změnu, naději a aktivismus – nepoukazující pouze na jediný okamžik a událost jako byly prezidentské volby, ale zaměřit se na problémy v širším společenském měřítku, nezávislém na politice.

Výsledné album se skládá z jedenácti hluboce evokujících skladeb obsahujících stopy gospelu, rocku i reggae a prokazujících také vliv hip-hopu. Na albu naleznete známé skladby jako je “Wholly Holy” od Marvina Gaye a “Little Ghetto Boy” Donnyho Hathawaye, smíchané s temnějšími písničkami jako je “Hard Times” od Baby Huey and the Babysitters’ nebo “Hang on in There” Mikea Jamese Kirklanda.

“Ty skladby zní v součastnosti tak aktuálně, ” říká Legend. “U většiny z nich není třeba měnit ani slovo. ‘Wake Up Everybody’ (první singl tohoto alba, na kterém se podílela Melanie Fiona a Common) má čtyři sloky – první sloka je obecné prohlášení, druhá je o vzdělání, třetí o zdravotní péči a čtvrtá o zlepšování životního prostředí. Není třeba dělat žádné úpravy či změny.”

“Když jsme psali tyto skladby, byli jsme duševně sladěni, ” říká bubeník a hudební ředitel The Roots Ahmir “?uestlove” Thompson. “Byly čerstvé v době občanských práv a je v nich cítit naděje, že možná, ano, jednoho dne, budeme všichni svobodní. Ne tak jako v roce 2010.”

Na albu je také jedna původní skladba, Legendova píseň “Shine”, která se objeví v připravovaném dokumentárním filmu Waiting For Superman, který režíroval držitel Oscara David Guggenheim. Tato skladba, klenot ve stylu Stevieho Wondera a gospelu, jasně předvádí sílu této specifické skupiny muzikantů. Wake Up! míchá Legendovy expresivní, přemýšlivé zpěvy s prvky funku v jedinečném podání The Roots.

Spolupráce Johna Legenda s The Roots se zdá být natolik logická a ideální, že je trochu s podivem, že nespolupracovali již dříve. John Legend je šestinásobným držitelem ceny Grammy, všechna jeho tři alba se dostala na první příčku R&B hitparády Billboard a on sám spolupracoval s takovými umělci jako je Kanye West, Jay-Z, Alicia Keys a The Black Eyed Peas. The Roots – v současnosti k vidění každou noc coby neobyčejně všestranná kapela v pořadu Late Night with Jimmy Fallon – vydali již devět kvalitních studiových alb (včetně zatím posledního How I Got Over) a podařilo se jim redefinovat vztah mezi živými hudebními nástroji a hip-hopem.

Navštivte www.JohnLegend.com pro více informací k desce Wake Up! a ke shlédnutí skladby “Hard Times” v živém studiovém podání Johna Legenda & The Roots.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS