Registrace

20ers - Recenze

20ers - Recenze
4. prosince 2008 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební recenze

Kompilace pro shrnutí 20-ti let českého Hip Hopu, která měla ukázat posun interpretů a celé Hip Hopové Kultury... Najdete zde elitní jména jako Indy, Wich, Wladimir 518, Hugo Toxxx, James Cole, Orion a další...

20ers jsem se nemohl dočkat, stejně jako spousta lidí The Golden touch od Wiche. Když se mi do ruky dostalo originální CD, byl jsem potěšen komixovým coverem a taktéž bookletem. Po zkouknutí tracklistu Old schoolové části, jsem si řekl, že pro mě nic nového a tak jsem se vrhl přímo na New school CD a s napětím a „vzrušením“ jsem netrpělivě pozoroval jak CD zajíždí do CD Romky. A začal hrát první track Wladimir 518 a Maťej Ruppert, celý track mi přišel jak kdybych poslouchal POP, což se mi nějak eXtra nelíbí. Ale nezoufal jsem a čekal na druhou věc Krysy James Cole a Orion (haha). Kluci jsou čím dál lepší, myslel jsem, že Ori už má vypsáno, ale dokázal, že zatím ještě ne. Na třetí track už jsem podle interpretů moc netěšil a zřejmě jsem věděl proč. Překlad tématu: Hip Hop je mrtvej, což znamená, že si Rytmus vybral téma staré a diskutované X let. A na čtvrtý track jsem se těšil asi nejvíc a mě osobně nezklamal. Kool Keith zajel surově a Hugo opět zabíjel s jeho nenapodobitelnou flow a provařenym textem. Je to jeden z tracků, který mě osobně se líbí nejvíc. Pátý track mě opět uklidnil a ani nezklamal ani nenatchnul zkrátka střední cesta. Za to šestka mě opět zvedala ze židle. Andre a Clou byli volný jak prérie. Anrdeho lirika a tuším, že i část produkce mi pořád leží v hlavě a melodie tracku se nemůžu zbavit. Sedmička od Jamese a Kutmasta Kurta opět pecka, James to vzal celkem dobře do ruky a jak se říká „zajebal“. Osmička je sice tempem podobná trojce, ale daleko lepší téma a celkově track mě oslovil daleko víc a refrén od Mariána Čekovského nemá chybu. Devítka, Trafik, Dara a Zeťová, track mi bohužel připadá nezajímavý, ale samozřejmě na to každý má jiný názor. Desítka… Jarek Nohavica a jeho rap mě zvedl ze židle a vážně jsem nemohl uvěřit tomu co slyším. Téma a lirika tohoto tracku jsou dvě zajímavá spojení, která nechají málokoho chladným. No a do finále se mi do uší, jako jedenáctý bonusový track, rozezněl do té doby neznámý Ektor s hitmakerem Enemym na beatu. Track Sousedi mě celkem pobavil a když jsem ho poslechl asi po 10. tak mi to teprve cvaklo a došlo mi, že to o čem mluví Ektor, zažívám taky. Takže mě naprosto vtáhl do tracku a už jsem z něj nevylezl.

Album doporučuji koupit a názor si udělat sám.

Já boduji „5/10“

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS