Registrace

7 důvodů, proč nepropásnout party s Johnem Digweedem

7 důvodů, proč nepropásnout party s Johnem Digweedem
22. dubna 2015 | Autor: Redakce Napařbě.cz Akce v klubech

Už tento pátek 24. dubna přijede na brněnskou Flédu guru světové taneční scény a jedna z nejvýraznějších osobností house žánru John Digweed. Ten zde oslaví desáté výroční klubové noci Elektra, která patří k nejstarším a nejzajímavějším tanečním klubovkám v Česku. O Johnovi Digweedovi se toho napsalo mnoho, my jsme však připravili 7 nejzajímavějších faktů, které vás přesvědčí, že tahle party bude stát za to.

1. Na taneční scéně si tyká snad s každým
Má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem, Prodigy i Carlem Coxem. Pro každou ze jmenovaných hvězd je rovnocenný parťák.

2. Přes rádio dokáže uhranout miliony lidí
Jeho radio show Transitions si pouští každý týden 14 miliónů lidí ze 45 různých států. Což je slušná základna věrných fanoušků.

3. Jako jeden z prvních vydal své sety na CD. V době, kdy svět frčel na kazetách
S DJem Sashou se proslavili progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. Ty v roce 1994 vydali jako regulérní komerční nahrávku na CD, což byl v té době ojedinělý a superhrdinský počin.

4. Jeho set je součástí kultovního filmu Trainspotting
Se svým labelem Bedrock Records vyprodukoval mimořádně úspěšný track 'For What You Dream Of', který se objevil v kultovním filmu Trainspotting.

5. Umí vytvořit slušnej kotel a pobavit desítky tisíc lidí
V roce 2002 se mu spolu s Fatboyem Slimem podařil parádní kousek, když na Brighton Beach roztančil 250 tisíc lidí. Před pár týdny v Tel Avivu si střihnul party se 70 tisíci návštěvníky.

6. 20 let je na vrcholu house a EDM scény
Digweedovi je 48 let a EDM se věnuje už od 90. let, kdy byl house undergroundovou zábavou malé skupinky nadšenců za pultem. Není žádná rychlokvaška ani produkt laciného marketingu. Je to zakladatel žánru, kterému sám kraluje už více než 20 let.

7. Každý set je pro něj výzva a neusíná na vavřínech
Rád překvapuje a nesnáší neustále ohrávaní těch stejných setů. DJe, kteří točí stejné nahrávky, považuje za lenochy. Každý set je pro něj výzva a pokaždé se snaží přijít s něčím novým a méně známým, co publikum rozpumpuje a dá mu čerstvé impulzy.

Podtrženo sečteno, Elektru s Johnem Digweedem fakt nechcete propásnout. Bude to totiž party, o které se bude ještě hodně dlouho mluvit.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS