Registrace

AFU-RA (USA - hip-hop) - nové album legendárního amerického hip-hop MC

AFU-RA (USA - hip-hop) - nové album legendárního amerického hip-hop MC

Praha, 17. 2. 2012 – Pokud jste fanouškem hip-hopu, určitě jste slyšeli o legendárním americkém MC Afu-Ra. Tato hvězda undergroundového rapu vydává 17. 2. 2012 své nové album "Body of the Life Force part 2", jehož produkci si vzali na starost Custo & Johnny Carbon z Digital Cut. Jistě budete souhlasit s tvrzením, že nová deska potřebuje pořádně pokřtít.

A právě to je důvod, proč v dubnu 2012 přijíždí Afu-Ra do České republiky. Během pětidenní release party tour představil své nové album „Body of the Life Force part 2“ a všechny jeho hity.

Afu-Ra, vlastním jménem Aaron Phillip, je původem z jihu Spojených států – z Alabamy. V době svých studií na střední škole v New Yorku, kde mimochodem chodil do třídy se Steelem z Cocoa Brovaz, se seznamuje s dalším legendárním rapperem Jeru The Damaja. Právě díky spolupráci s touto velkou osobností rapové scény postupně získává zkušenosti k natočení vlastního alba.

Debutový singl „Whirlwind Thru Cities“ vyšel v roce 1998 a dostal se do top 20 ve významných hitparádách Billboard a Hot Rap Singles. V roce 1999 následovala další pecka, single „Defeat“, který nastartoval Afu-Rovu kariéru a vryl jeho jméno hluboko do povědomí posluchačů. V roce 2000 pak vyšlo skvělé debutové album „Body Of The Life Force“, jež produkoval slavný DJ Premier spolu s DJ Muggs a Da Beatminerz. Mohli jste na něm slyšet nejen průlomový single „Defeat“, ale i další skvělou kreaci, reggae-rap „Equality“, na jehož zrodu se Afu-Ra podílel s ostříleným Ky-manim Marleym, synem reggae krále, Boba Marleyho.

Jméno Afu-Ra získává na věhlasu a i díky tomu vychází v roce 2002 druhé album „Life Force Radio“, jehož rytmy rozezněla tak významná jména jako Guru z GangStarr, Big Daddy Kane nebo RZA z Wu-Tang Clan.

Jak se říká, do třetice všeho dobrého – po úspěšném albu „Life Force Radio“ následuje další pulzující projekt pod názvem "Perverted Monks“, na jehož produkci se mimo jiné podílel i DJ Tomekk.

V roce 2005 pak Afu-Ra vydal dva zásadní hit singly, které se staly úspěšnými po celém světě. V prvním hit singlu „Why Cry“ jste mohli slyšet reggae mazáka Gentlemana. Druhému singlu „Deal With It“ přispěli Kardinal Offishal s Jahdanem, díky čemuž vznikla působivá reakce na hit „Haffi Get Da Gal Ya“ hvězdného Seana Paula & Mr.Vegase.

Čtvrté a donedávna poslední album nazvané „State of The Arts“ (2005) je demonstrací Afu-Rovy neutuchající snahy a oddanosti rapové scéně. Spolupráce mezi Afu-Rou a DJ Premier byla natolik úspěšná, že se DJ Premier stal hlavním DJ na deskách Afu-Ry. Každý fanoušek hip-hopu asi zná Afu-Rovy klasické songy jako „God of Rap“ nebo „Rumble“. Jeho tvorba je však výjimečná tím, že vždy kombinoval jiné hudební styly a postaral se tak o zábavný, energický a tepající hudební zážitek.

Nové album „Body of the Life Force part 2“ představuje Afu-Ru jako vyspělého umělce, který si je vědom svých předností a zúročuje své zkušenosti nabyté za více než 10 let praxe a odevzdanosti. Afu-Ra se obklopil velmi talentovanými producenty a hostujícími MC's a DJ's, díky kterým opět dokazuje, že má co nabídnout fanouškům po celém světě.

Afu-Ra však není jen dalším průměrným MC, které běžně vídáme na dnešní scéně. Tento inteligentní člověk je zároveň vášnivým čtenářem a držitelem černého pásku v Tae Kwon Do. Své umělecké jméno Afu (tělo) a Ra (životní síla) převzal z Egyptské knihy mrtvých. Jeho znalosti a životní zkušenosti se tak odrážejí i na kvalitě jeho textů a celkovém hudebním provedení.

Afu-Ra u nás v minulosti vystoupil jako zahraniční hvězda festivalu Hip Hop Kemp 2006 a v roce 2003 ve vyprodaném pražském klubu Roxy v rámci ITF Eastern Hemisphere. Nenechte si ujít koncert našlapaný skvělou hudbou, znamenitými texty, pevnou flow a neuvěřitelnou atmosféru. Afu-Rova release party tour startuje 17. dubna v brněnském klubu Muzejka.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS