Registrace

Alžběta Kolečkářová: Jsem připravena být sama sebou a otevřít se v mnoha směrech

Alžběta Kolečkářová: Jsem připravena být sama sebou a otevřít se v mnoha směrech
13. června 2020 | Autor: Redakce Napařbě.cz Rozhovory

Alžběta Kolečkářová je pro mnohé jednou z účastnic talentové soutěže SuperStar. Žena, která vládne velkým hlasovým rozsahem a zapamatovatelným hlasem se stále věnuje muzice. Brzy ji vyjde nový singl, ke kterému bude také videoklip. Během vánoční doby opět pojede Vánoční kolečko, tentokrát se zastávkou ve Vídni. O plánech do budoucna, novém singlu i tom, jak na sobě zapracovala a co jí k tomu vedlo, jsme si povídaly.

Jak se máš? Jaký vliv má na tebe aktuální situace, jak to ovlivní tvé vystupování a koncerty?
Mám se hezky. A hezky se i cítím. Momentálně trávím čas doma s milovaným synem a taky ve studiu, dělá mě to šťastnou. Je fakt, že poslední dobou byla, je a ještě bude hustá atmosféra. Bydlíme v centru Prahy, takže tam to je cítit hodně. Ale na druhou stranu mi vyhovují prázdnější ulice a hlavně MHD. To by mohlo zůstat. Ale co se týče nařízení, je to smutné. Ovlivnilo to všechny lidi, co dělají hudbu. Alespoň ty, kteří koncertují. Léto je dle mě ztracené, co se vystupování týče. Takže to bude mít dopad už proto, že usilovně pracujeme poslední rok na tom, abychom to mohli na pódiích rozbalit s kapelou. No a teď musíme počkat, až se vše uklidní. Jestli budou chodit lidi na koncerty? To je otázka.

Na květen plánuješ nový singl, řekneš mi o něm víc?
Je to písnička, kterou jsem napsala v silných emocích, ostatně jako všechny písničky z mé tvorby, které budete moct slyšet. Jmenuje se Me Alone a je to vlastně analýza toho, co se v nás děje, když nás někdo opustí. Nemusí se jednat úplně o rozchod ve vztahu. Jsou to dvě roviny. Jedna nešťastná, zmatená a smutná a druhá silná, plná uvědomění a odhodlanosti.

Kdo se na něm podílí?
Je to úžasné. Dlouhodobě se snažím vydat nový song, ale s žádným producentem to nenabralo správné obrátky a nevyšlo nic, co mi bylo tak blízké. Myslím tím písničky, které jsem opravdu napsala. Do mého života vstoupili Musician S a Suzi Siren ze studia Sunline Sound tady v Praze a cítím, že se děje něco, čeho nebudu nikdy litovat. Suzi je pro mě velká hlasová a osobní podpora, která mě dokáže podržet nad vodou, když náhodou nemám zrovna svůj den. Je skvělá hlasová koučka a žena s velkým Ž. Musician S je pro mnohé zatím trochu neznámým, ale uvidíte sami. To, jakým způsobem to dokáže uchopit a makat na mých věcech, jak mě motivuje a s jakou dynamičností pracuje, mě dostává.

Bude i videoklip?
Videoklip bude. A bude hodně sexy a taky v něm bude použito trochu recese právě na stavy žen po rozchodu. V režii Musician S, se scénářem Suzi Siren a ve spolupráci s Terkou Žižkovou, která mi tvoří oblečení, plus další lidi, kteří se ujali kameramanské a výtvarné složky. Na toto jsem dlouho čekala a celý natáčecí den byl neuvěřitelně krásný zážitek plný talentovaných lidí. Upřímně, pevně věřím, že klipů bude víc. Jsem připravena být sama sebou a otevřít se v mnoha směrech.

Pravidelně o Vánocích probíhá Vánoční Kolečko. O co jde? Bude i v letošním roce?
Tak v prvé řadě jde o to, přinést lidem radost do života v období kolem Vánoc. Setkala jsem se totiž na koncertech se spoustou lidí, kteří jsou o Vánocích sami a třeba nejsou v lehké životní situaci. Cítím vděk a kus síly do života, co jim moje vystoupení předává. Zpívám jak své autorské písně, tak i vánoční hity a koledy z celého světa v nových aranžích. A moc si to užívám, když z notoricky známé a klidné koledy udělám něco, co lidi opravdu nečekají. Letos určitě pokračujeme a věřím, že budeme silnější než koronavirus a vše se uskuteční. Máme dokonce jeden termín ve Vídni v kostele a po několika letech se vracím i do svých rodných Napajedel. A dle situace a možností přidáme další termíny, aby jich bylo alespoň osm jako loni, různě po republice. A kdo ví, třeba letos i na Slovensku.

Takže už v této době plánujete vánoční termíny?
Prakticky plánování na další rok začalo hned po skončení loňského turné. Můj manažer mě dokonce zaskočil a překvapil, když už v listopadu přišel s vídeňským termínem na prosinec příštího roku.

Prošla jsi výraznou proměnou, co tě k tomu vedlo?
Především sebereflexe z minulosti. Uvědomila jsem si, že bez práce na sobě se člověk nikam neposune. Taky už mě nebaví, že za mě mluví moje váha. Cvičení se pro mě stalo opravdu nezbytností. Miluju to, protože ze mě setřepává stres v těžkých chvílích, dodává mi sebevědomí a chuť něco dělat. Vede mě k tomu taky moje rodina. Myslím syn a přítel. Nechci, aby měli doma nudnou, línou, nic nedělající, vymlouvající se, kynoucí a bez nálady ženskou. Opravdu, pořádný pohyb a zdravá strava (i když to nemusí být pořád stoprocentní) dokáže změnit člověka i jeho život.

Máš nějaký nesplněný hudební sen?
Právě si ho plním. A až se naplní, chci v tom pokračovat a nepřestat. Hudba a láska jsou dvě věci, bez kterých nedokážu žít.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS