Registrace

Aneta vydá Jsem

Aneta vydá Jsem

Nové album zpěvačky Anety Langerové nazvané Jsem vyjde 9. listopadu. Pokřtěno pak bude v pražském Hard Rock Café 4.prosince .

Aneta se také stala ambasadorkou evropského projektu Play to Stop: Europe for Climate, který má za úkol upozornit na problematiku klimatických změn. 25. listopadu pak pořádá další z benefičních koncertů Světlo pro Světlušku.

Aneta Langerová vychází na světlo. Už není doma, schoulená pod peřinou, jako na předchozí desce Dotyk. „Nyní stojím venku před lidmi.“ Takhle obrazně popisuje zpěvačka náladu i styl svého nového alba, které právě dokončila v nahrávacích studiích. Mimochodem singl V bezvětří, který už hrají rádia, napovídá leccos o záběru chystané desky.

Novinku zpěvačka pokřtí 4.prosince v pražském klubu Hard Rock Café. Vzhledem k tomu, že kapacita klubu je omezená a vstup je volný, rádi bychom požádali fanoušky o registraci na stránkách Anety. Registrace bude probíhat od poloviny listopadu a zaručuje divákům přednostní vstup. Podrobnější informace na www.langerovaaneta.cz <http://www.langerovaaneta.cz/>

S kytaristou a producentem Martinem Ledvinou na ní začali pracovat už v listopadu loňského roku, kdy na chalupě pilovali přinesené nápady. „Oťukali jsme také sami sebe, protože desku jsme spolu ještě nedělali, “ řekla Aneta Langerová. „A já jsem se ujistila, že to půjde.“

„Deska bude hodně písničková, někde dáme muzice tvrdší kabát, “ vysvětluje Martin Ledvina. Uhrančivý hlas Anety Langerové, jež umí člověka zasáhnout hluboko dovnitř, zazní občas s velkou silou, aby se zhoupl do zklidněné roviny. Tomu odpovídá rozmanitost písní, včetně pomalých balad či náladově odstupňovaných songů, které spojuje živý zvuk. Odrážejí se v něm zkušenosti z dvouletého koncertování Anety Langerové s kapelou.

Při výběru písní pro album nezůstalo jen u těch, které si napsala Aneta Langerová. Skladbu Den si zpěvačka vybrala z nabídky Filipa Horáčka z kapely Prohrála v kartách. Sametovou píseň Jsem přinesl charismatický objev domácí scény Tomáš Klus. Sugestivní baladu Jedináček, má Aneta Langerová od Oskara Petra, který jí napsal známý song Hříšná těla, křídla motýlí. Písničku Stačilo říct pro Anetu napsal Michal Hrůza se kterým Aneta již v minulosti také spolupracovala.

„Nové písničky jsou spíš civilní, vycházejí z obyčejného života, “ vysvětluje Aneta Langerová, která přibližuje nahrávání desky ve svém blogu na adrese www.langerovaaneta.cz <http://www.langerovaaneta.cz/> .

Civilnímu vyznění odpovídají i fotografie Stanislava Merhouta, nasnímané v Berlíně. „Je to živé, otevřené a umělecké město, hodně se mi tam líbilo, “ dodává Aneta Langerová, která v Berlíně natočila videoklip V bezvětří. Projížděla se přitom na kole nebo ve svém malém autě.

Na 25. listopad chystá Aneta také další ze série benefičních koncertů Světlo pro Světlušku, který v přímém přenosu uvidí i diváci České televize a uslyší posluchači Českého rozhlasu. Rok 2010 bude ve znamení turné, dalších koncertů a hraní na festivalech. „Už se těšíme, “ dodává Aneta Langerová.

Aneta se také stala ambasadorkou kampaně Play to Stop: Europe for Climate. Jedná se o projekt Evropské unie ve spolupráci s MTV, jehož cílem je upozornit na nebezpečí klimatických změn. Projekt podporují například Moby, Editors, Skunk Anansie, Metallica nebo The Offspring. Aneta se v rámci kampaně zúčastní tiskové konference a pouze jako divák koncertu 7. prosince v Kodani. www.mtvplay4climate.eu <http://www.mtvplay4climate.eu/>

Letos začala Aneta spolupracovat s obecně prospěšnou společností Posázaví o.p.s. na projektu „Čistá řeka Sázava“ a zúčastnila se i samotného čištění řeky. Během příštího roku by se opět ráda zúčastníla čištění řeky a i případných dalších projektů jako je například téma „aktivní odpočinkové zóny“, který společnost Posázaví připravuje pro mládé lidi z okolí. A jak jinak podpořit tak zajímavé projekty, než právě hudbou.

Turné?

Turné k novému albu Aneta připravuje na začátek roku 2010.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS