Registrace

Belladonna in concert podzimní turné 2012

Belladonna in concert podzimní turné 2012
22. září 2012 | Autor: Tom4sino Koncerty

Italská rocková kapela Belladonna se vrací do České republiky na podzimní turné. V průběhu dvou říjnových týdnů odehraje jedenáct koncertů v hudebních klubech českých měst.

Kapela Belladonna - koncerty 2012

 • 13.10. Sokolov, Metaxa Club (+ 1/2 deci věcí)
 • 14.10. Marktredwitz, Německo (+ Blackmailers + německý host)
 • 15.10. Mariánské Lázně, Na Rampě (+ BOA + Le Bain de Maid)
 • 16.10. Praha, Modrá Vopice (+ BOA + Disabled + Blackmailers)
 • 17.10. Most, V+V Rock Bar (+ BOA)
 • 18.10. Litoměřice, Baronka (+ Wono Sito Sedne)
 • 19.10. Černošice, Club Kino (+ BOA + Matahari)
 • 20.10. Kladno, Poldofka (+ BOA + Fast Farragos)
 • 22.10. Praha, Rock Café (+ BOA + Matahari + Legal Bengal)
 • 23.10. Poděbrady, Boss Bar (+ BOA + Nový Hrábě)
 • 27.10. Dvůr Králové nad Labem, Zálabí (+ Wohnout)

Belladonna in concert 2012Belladonna in concert 2012

Italská kapela Belladonna je označována za tvůrce hudebního stylu zvaného rock noir. Znatelná je inspirace černým filmem (film noir), jehož prvky se objevují nejen v hudebním, ale i vizuálním ztvárnění koncertního představení. Autorem hudby je kytarista a producent Dani Macchi. Muzikanti předvádějí špičkové výkony, třešničkou na dortu je emotivní projev zpěvačky Luany. „Vytvořili mystický, romantický a erotický svět", píše magazín Rolling Stone.

BelladonnaKapela Belladonna

První deska Belladonny s názvem „Metaphysical Attraction" vyšla v roce 2006 a hluboce zasáhla vědomí rockových fanoušků po celém světě. Belladonna se rázem stala nejhranější italskou kapelou na MySpace a jednou z nejoblíbenějších neupsaných kapel světa, magazíny jako Rolling Stone či Glamour ji označily za vycházející hvězdu. Hity „Black Swan" a „Foreverland" byly v roce 2008 dokonce nominovány na ceny Grammy, což byla u neupsané kapely historicky jedinečná událost.

V roce 2009 vydala Belladonna svou druhou desku „The Noir Album", v prosinci 2010 pak vychází singl „Let There Be Light" napsaný ve spolupráci Belladonny s anglickým skladatelem Michaelem Nymanem. O půl roku později následuje album „And There Was Light", které bylo vydáno na iTunes a stalo se světově nejprodávanějším rockovým albem v online obchodě CD Baby.

V první čtvrtině roku 2013 plánuje Belladonna vydání nového studiového alba, které vyjde i v České republice. Belladonna vystupovala jako zvláštní host znamých kapel, např. Nine Inch Nails či Korn, pravidelně koncertuje v Itálii, Belgii, Anglii a USA.

Vice informaci:

 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS