Registrace

Ceny Anděl se blíží

Ceny Anděl se blíží
26. března 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Hudební počiny loňského roku v podobě vydaných alb českých interpretů zmapuje blížící se udílení cen Akademie populární hudby - CENY ANDĚL czech music awards. Rok 2013 byl, pokud jde o tvorbu českých umělců, opravdu velice plodný. Prestižní sošku Anděla si odnesou jen ti nejúspěšnější interpreti, a to v rámci devíti kategorií. Tentokrát až v polovině května. Slavnostní ceremoniál proběhne ve středu 14. května 2014.

Společnost Lewron music center je na základě licence IFPI vyhlašovatelem Cen Anděl a organizátorem slavnostního ceremoniálu. Pro účel sestavení odborné Akademie ustanovila opět Výbor Cen Anděl ( ve stejném složení jako v loňském roce), který pak dostal za úkol vytipovat napříč hudební branží znalce hudební scény, kteří celoročně pracují s českou hudbou. V seznamu akademiků je vždy u příslušného jména uveden důvod členství v Akademii. Jsou zde odborníci z médií - rádií, TV, tisku a internetu, prodejci, a to jak obchodníci z kamenných tak i z internetových obchodů, pořadatelé největších festivalů a tentokrát i dramaturgové známých českých klubů.

Hlasování je opět dvoukolové. První kolo hlasování začalo 11. února a probíhalo elektronicky na oficiálních webových stránkách www.cenyandel.cz do 7.března, kdy bylo o letošních nominacích rozhodnuto. V každé ze sedmi kategorií byli zvoleni tři nejlepší. Zároveň akademici navrhli svého kandidáta do Síň slávy. V průběhu tohoto kola si akademici měli možnost na výše uvedených webových stránkách poslechnout písně z jednotlivých alb a shlédnout videoklipy.

Zásadní změnou oproti několika předešlým ročníkům je, že hlasování Akademie ve druhém kole neproběhne přímo v sále v průběhu slavnostního večera, ale elektronicky během měsíce dubna. Výsledky hlasování budou zveřejněny v rámci slavnostního ceremoniálu. Jak konkrétně hlasovali jednotliví akademici, bude zveřejněno do 48 hodin po vyhlášení cen na webu cenyandel.cz.

Přesné podmínky hlasování APH stanoví Statut IFPI ČR, který je uveřejněn na www.cenyandel.cz.Letošní slavnostní ceremoniál navazuje na poslední ročníky ve smyslu důstojné oslavy hudebního svátku za účasti mnoha známých a populárních osobností hudební branže.

Letošní udílení se bude konat v honosných prostorách Hudebního divadla Karlín v Praze, kde se po skončení ceremoniálu uskuteční největší afterpárty hudební branže. Zázemí divadla umožní pořadatelům zároveň celkově lepší realizaci programu. Pro jednotlivá vystoupení se plánuje už nyní individuální scénografie. Ta bude spočívat ve změně nejen světelného setupu, ale scény obecně. Například do scény budou vjíždět světla, videotechnologie, kulisy a rekvizity. Tím bude docíleno prostorově a obrazově odlišné scény pro každého účinkujícího. O design projektu se opět postará Dsgnr Martin Hruška.

Stejně jako v minulých letech budou ceny předány celkem v sedmi kategoriích. Dále pak bude udělena cena Deska roku za nejprodávanější album loňského roku a bude vyhlášena kategorie Síň slávy.

Nominovaní ve vybraných kategoriích dostaly opět možnost si na pódiu živě zahrát a zazpívat. Hudební skladba programu bude pak doplněna o zajímavé hudební hosty. Po mnoha letech v programu českých Grammy vystoupí 4tet, Chinaski, Michal Kocáb a řada dalších. Přesná sestava těch, kteří se představí televizním divákům, bude známá začátkem dubna.

Role hlavní průvodkyně pořadem se letos ujme slovenská a tedy nestranná moderátorská hvězda Adéla Banášová. O hudební dramaturgii vybraných čísel se postará Jiří Škorpík, který půvabnou moderátorku doplní.

A kdo přijde předat ceny vítězům jednotlivých kategorií ? Po loňských divácky úspěšných dvojicích, které tvořili známí zpěváci či osobnosti z hudební branže a jejich talentované děti, bychom letos rádi oslovili moderátory z minulých ročníků.

Ceny Anděl odvysílá Česká televize v přímém přenosu od 20.00 hodin na programu ČT1.

Z důvodů omezené kapacity bude letošní ročník výhradně pro pozvané. Nebude možné vstupenky zakoupit v předprodejních sítí, jako tomu bylo v minulých letech.

Žánrové ceny Anděl za rok 2013 byly předány v pátek 14. března v Paláci Akropolis. Krátké úryvky tv záznamu tohoto udílení budou odvysílány v průběhu vyhlašování slavnostního ceremoniálu Cen Anděl.

Navíc pořad Tečka páteční noci dne 11.dubna, který vysílá ČT na programu ČT art, přivítá některé vítěze letošních žánrových cen Anděl.

Partneři letošních cen jsou tito:
Generální partner: Skupina ČEZ
Televizní partner: Česká televize
Hlavní partneři: Hudební divadlo Karlín, Slovak Intercargo
Hlavní mediální partneři: Rádio Impuls, Seznam.cz
Mediální partneři: FANonline, Kulturní servis puls, Líbím se ti.cz, Musicserver.cz, Regionální deník
Partneři: Ridera a.s., Affair Advertising spol. s.r.o., Ares Group s.r.o., Bontonland a.s, Bontonline.cz, Catering La Bodeguita del Medio, Dsgnr. Martin Hruška - Stage and Light design.LLC, Parkhotel Praha, T –Servis s.r.o., IFPI ČR

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS