Registrace

Česko-finská zpěvačka Lucie Niemelä vyráží na turné

Česko-finská zpěvačka Lucie Niemelä vyráží na turné
7. listopadu 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Ve Finsku žijící zpěvačka českého původu Lucie Niemelä, která vydala v březnu své debutové album Doses, připravuje turné do srdce Evropy. Kromě Rakouska a Slovenska zavítá také do rodné vlasti.

Podzimní turné zahájí Lucie Niemelä ve Vídni, 8. listopadu v Cafe Concerto. V Rakousku absolvuje další tři koncerty, po kterých se přesune do Bratislavy, kde zahraje v Kafe Scherz. Šňůru zakončí dvěma koncerty na Moravě a jedním v Praze v legendárním Divadle Dobeška.

Lucie Niemelä (foto Michaela Kei)Lucie Niemelä (foto Michaela Kei)

Za poslední rok vystoupila v Česku již pětkrát, většinou v duo sestavě. Tentokrát se premiérově představí se svým finským kvartetem. „Těším se, že konečně vystoupím s celou svou kapelou. Letos jsme hudebně odlehčili - místo elektrické kytary máme akustickou a místo bicích používáme různé perkuse, hlavně cajón. K tomu ještě baskytara, já s klavírem a kazoo a sestava je kompletní," dodává mladá písničkářka.

Lucie si své písně skládá sama. Texty píše v angličtině, finštině a nově i v češtině. ,,Česky jsem napsala zatím jednu písničku. V listopadu ji určitě na koncertech zazpívám a jsem zvědavá, jaká bude reakce publika. Ráda zpívám všemi třemi jazyky. Důležité je, aby byl dobrý text a šel ruku v ruce s hudbou," říká autorka, která žije ve Finsku od roku 2004.

Lucie Niemelä (foto Michaela Kei)Lucie Niemelä (foto Michaela Kei)

Na koncertech Lucie překypuje energií a emocemi. ,,Snažím se vydat ze sebe vše a chci, aby každý koncert byl jiný, nehraju přes kopírák.

V Česku naposledy vystoupila v srpnu 2012 v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích jako předskokanka flétnového virtuóze Jiřího Stivína, se kterým si dokonce společně zahrála. V srpnu stihla také navštívit pořad ČT24 Před půlnocí, kde slíbila, že se do Česka brzy vrátí na další koncerty. Svůj slib dodrží v půlce listopadu.

Program česko-slovenského turné Lucie Niemelä:

  • 14.11. BRATISLAVA, Kafe Scherz 20:00
  • 15.11. VESELÍ NAD MORAVOU, Cafe Pierre 19:00
  • 16.11. BRNO, Podobrazy 20:00
  • 17.11. PRAHA, Divadlo Dobeška /s kapelou RICHARD 20:00

Kdo je Lucie Niemelä?

Narodila se roku 1985 v Karviné a záhy přesídlila do Orlové. Po maturitě na tamním gymnáziu se přestěhovala do Finska, kde vystudovala finský jazyk a kulturu na univerzitách v Jyväskylä a v Helsinkách. Zároveň se po celou dobu věnovala hudbě – spolupracovala s rapovou kapelou Tulenkantajat a skládá pro mezinárodně uznávanou kapelu Jaakko Laitinen & Väärä Raha, na jejíchž koncertech a deskách hostuje. Její debutové album Doses vyšlo v březnu 2012 pod hlavičkou německé firmy ZeitART a objeví se postupně v sedmi evropských zemích.

Lucie Niemelä (foto Michaela Kei)Lucie Niemelä (foto Michaela Kei)

Fotografie použité v článku: Michaela Kei: www.firewaterspace.com

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS