Registrace

Česko vládne K-POPU aneb úspěch v Koreji

Česko vládne K-POPU aneb úspěch v Koreji

Ještě před pár lety u nás pojem K-POP (tedy korejský pop) nebyl známý. Dnes čítá v České republice komunita K-pop fanoušků několik tisíc aktivních členů a korejský pop začíná být oblíbenou tematikou nejen hudebních médií. K-POP je celosvětový fenomén a právě na ten navázala korejská společnost KBS pořádáním světové soutěže v K-popu – K-POP World Festival; díky podpoře Korejského velvyslanectví v Praze se Česká republika zapojila už v prvním ročníku.

Letos jsme vyslali na finále do korejského Changwonu skupinu Effe(x)tion. Dámy před odletem do Koreje prohlásily, že se obávají vysokého očekávání jejich fanoušků. Předešlí reprezentanti ČR totiž nasadili laťku opravdu vysoko.

Skupina OMG!, české vítězky roku 2012, se nejen že probojovala mezi 15 nejúspěšnějších z celého světa, ale dokonce vyhrála celosvětově nejvyšší cenu Grand Prize v kategorii performance. Vítězky loňského českého finále, taktéž dámská skupina Six Of A Kind se nenechaly zahanbit a nejen, že se také probojovaly do Koreje, ale celosvětově se umístily třetí.

Když se Effe(x)tion podařilo dostat mezi světově nejlepší a dveře do Changwonu se jim otevřely, čeští fanoušci neočekávali nic jiného, než že obsadí jednu z příček nejvyšších. A stalo se tak! Skupina Effe(x)tion se tak vrátí do Čech nejen s mnoha zážitky, kdy se setkali s největšími K-POP stars a vystoupili s nimi na společné stagi před desítkami tisíci diváků, ale především s obrovským úspěchem, protože se v celosvětovém finále umístily jako druhé.

Česká republika tak paradoxně dobývá svět právě v korejském popu!

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS