Registrace

Chvála bláznivosti: Freaky boys ze 100°C vydávají nové album

Chvála bláznivosti: Freaky boys ze 100°C vydávají nové album

Mariánskolázeňská trash-popová formace 100°C přichází se čtvrtou studiovou deskou. Album s názvem Freaky Boys si naděluje k šestnáctým narozeninám. Novinka vyjde 7. března digitálně a o týden později ve fyzické podobě v distribuční síti vydavatelství Supraphon.

Skupina se vrací s materiálem po pěti letech od vydání své poslední dlouhohrající desky Brant Rock. Album Freaky boys obsahuje celkem devět žánrově různorodých kompozic. Dvě skladby publiku nejsou neznámé – Nobody Feels Good a Eye For An Eye už kapela představila veřejnosti prostřednictvím videoklipů, které režíroval baskytarista 100°C Ondřej Urbanec (videoklip Eye For An Eye je aktuálně k vidění na televizní stanici Óčko). Na albu je doplňují písně Dead Hero, No More, Nuclear Waste, Eagle Eye, I Killed Your Man, Rich Peace a eponymní skladba Freaky Boys.

Prapočátek desky vznikl na našem legendárním soustředění v létě 2012, tehdy s námi ještě hrál náš kamarád, trumpeťák Martin Špalek. Opojeni Orlickými horami, obklopeni lesy a nekonečnou přírodou jsme tehdy složili hned dva základní motivy, ze kterých později vyrostly dvě zásadní skladby, Freaky Boys a Eagle Eye. Freaky Boys je pro mě osobně milé protnutí minulosti se současností," prozrazuje o vzniku alba bubeník 100°C Filip Johánek.

Na albu v několika skladbách hostuje zpěvačka Sabina Feldmanová, známá z dívčího vokálního kvarteta G*apeels, duo Kieslowski (Rich Peace) a Petr Míkovec (Dead Hero).

Produkce desky proběhla pod taktovkou frontmana kapely a kytaristy Jakuba Johánka, který si k sobě přizval Aleše Hyvnara (Al-Yaman, ex-Cartonnage). O design bookletu se postaral baskytarista Ondřej Urbanec: „Jde o surrealistické vyobrazení jedinců nacházejících se kdesi v prostoru mezi nebem a zemí, ve stavu, který je nirvanou i vnitřním soubojem současně. Vlastně jde o vyjádření určitého pocitu, který má čas od času každý znás. Vnitřního stavu lehké bláznivosti."

Desku lze koupit od 14. 3. v kamenných obchodech.

Křest alba proběhne 26. března 2014 od 19:30 v pražském klubu Akropolis. Jako host zahrají I Like You Hysteric (Bandzone.cz/ilikeyouhysteric). Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 140 Kč / na místě za 170 Kč.


Koncert v pražské Akropoli je součástí jarní Freaky Boys Tour, v rámci které 100°C zavítají do Tábora (21. 3. - klub Bardo), Sušice (22. 3. - klub Kloub), Plzně (28. 3. - Divadlo pod lampou), Opavy (11. 4. - klub Art), Karlových Varů (12. 4. - klub Masařka), Kladna (25. 4. - klub Poldofka) a Ostravy (26.4. - Komix Night). Fanoušci 100°C se rovněž mohou těšit na vystoupení kapely na letních festivalech.

Tracklist

1. Freaky Boys
2. Eye For An Eye
3. Nobody Feels Good
4. Eagle Eye
5. I Killed Your Man
6. Dead Hero
7. Nuclear Waste
8. No More
9. Rich Peace

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS