Registrace

Conference přivází do Prahy legendu rave revoluce The Orb live!

Conference přivází do Prahy legendu rave revoluce The Orb live!
10. ledna 2013 | Autor: Heas Akce v klubech

Organizátoři hudebního konceptu Conference připravují na začátek roku opravdovou hudební lahůdku. Z Velké Británie přijede do pražského Lucerna Music Baru elektronický projekt The Orb. Skupina, která svoje první album vydala už na začátku rave revoluce v roce 1989 a od té doby zásadní měrou taneční hudbu formuje dosud. Do srdcí českých fanoušků se zapsalo především jejich ranní vystoupení na festivale Lucky People Centre Open Air Field v roce 2001.

Britští průkopníci ambient house projekt The Orb přijede 23. ledna do Lucerna Music Baru v Praze na Conference. Zakladatele a jediného stálého člena The Orb Alexe Patersona doprovodí dlouholetý spolupracovník Philippe Le Gonidec a Patersonův osobní VJ Michael Coles. Fanoušci elegantní chilloutové hudby se můžou těšit především na skladby z aktuálního alba The Orbserver in the Star House, které vzniklo letos v létě v Berlíně za přispění geniálního vokalisty Lee Scratch Perryho.

The Orb - Konference 2013The Orb - Konference 2013

he Orb jsou skutečnými legendami elektronické taneční hudby. S prvním kouskem přispěli do rave revoluce už na přelomu 90. let, kdy na dnes vyhlášeném londýnském labelu Rough Trade vydali acid houseový song Tripping na Sunshine a později také album The Orb's Adventures Beyond The Ultraworld. Alex Paterson byl v té době silně ovlivněný newyorským zvukem a hrál ho coby DJ Mr. X na parties kolem Londýna. Pro The Orb byly v té době typické ukrutně dlouhé skladby, například singl měl dvacet dva minut, ambient-dubová pecka U. F. Orb měla sedmnáct minut.

Alex Paterson v té době pracoval jako hledač talentů. Už tehdy byl zamilovaný do housu a ambientu. Vždy se kolem něj pohybovali zajímaví lidé, například Paul Oakenfoald nebo výtvarník Jimmy Cauty, ano zakladatel KLF. The Orb jsou živým dokumentem rave revoluce a britské taneční hudby vůbec. S novými alby, singly, remixy se hlásí pravidelně každé tři čtyři roky. To poslední The Orbserver in the Star House je už jedenácté studiové.

Konference live !Konference live !

V říjnu 2010 na sebe Alex Paterson ovšem přitáhl pozornost spoluprací se špičkovým kytaristou Pink Floyd Davidem Gilmourem, s kterým natočil vynikající desku Metallic Spheres. Recenzent Musicserver.cz jí dal devět bodů s deseti se slovy: „Pro někoho neslučitelné veličiny. Skutečnost má však opačný výsledek. Jejich společný trip do nekonečných psychedelických rovin "Metallic Spheres" je návratem do dob, kdy vznikala zásadní díla. Vše je však díky moderním technologiím převráceno naruby, do zcela nových prostřihů umění."

Paterson tvrdí, že poslední deska vydaná s Lee Scratch Perry, vůdčí osobností reggae, vznikala už od roku 2004, kdy strávil několik měsíců v Mexiku. Tam s Perrym odehrál vystoupení coby DJ a natolik si přitom sedli, že se domluvili na společné desce. A i když jejich fanoušci museli na desku čekat několik let, výsledek je perfektní, Scratchovy hutné vokály dokonale pasují do dubového zvuku The Orb.

The OrbThe Orb

Na Conference v Lucerna Music Baru Alex Paterson a Philippe Le Gonidec, který se podílel na třech deskách The Orb, na první už v roce 1997, nabídnou zajímavou audiovizuální klubovou show, která bude průřezem jejich tvorby. Vstupenky budou k dostání v Ticketpro a Tickeportal.

www.cnfrnc.cz
www.theorb.com
www.musicbar.cz

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS