Registrace

ČTÚ udělil dvěma satelitním firmám pokuty

ČTÚ udělil dvěma satelitním firmám pokuty
14. května 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Rádia a TV

Satelitní poskytovatelé UPC DTH a M7 Group dostali od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) rekordní pokuty po 20 miliónech korun. Důvodem bylo, že firmy se sídlem v Lucembursku šířily v tuzemsku televizní a rozhlasový signál bez řádného oznámení.

Jak uvedl mluvčí ČTÚ František Malina, obě společnosti se proti rozhodnutí odvolaly, proto není dosud pravomocné.

„Zmíněná rozhodnutí nenabyla doposud právní moci a společnost se proti nim odvolala. V současné době řeší odvolání předseda ČTÚ a rozkladové komise. Nesouhlasíme s uloženými sankcemi ani se samotnou příslušností ČTÚ jako správního orgánu," sdělil mediální zástupce M7 Marek Němec.

UPC DTH poskytuje příjem satelitní televize pod názvem freeSAT zhruba 106 000 zákazníkům, M7 nabízí služby pod značkami Skylink a CSLink pro několik set tisíc uživatelů.

„Udělení pokut předcházela výzva oběma společnostem, aby v souladu s příslušnými ustanoveními zákona zahájení své podnikatelské činnosti na území České republiky oznámily. Protože tak neučinily, ČTÚ následně s každou z nich vedl správní řízení," sdělil Malina.

M7, která se dříve jmenovala M77, již na začátku roku od úřadu dostala pokutu 15 miliónů korun. Ta souvisela s loňským zavedením servisního poplatku u bezplatných služeb Gratis a Free.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS