Registrace

Diana Krall vystoupí 12. listopadu 2012 v Kongesovém centru v Praze

Diana Krall vystoupí 12. listopadu 2012 v Kongesovém centru v Praze
28. srpna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Nové skvělé album Diany Krall 'Glad Rag Doll' je radostnou a dobrodružnou poutí zkoumající nové zvuky, novou instrumentaci a nové hudebníky. Ústřední hvězdou je zpěvačka a klavíristka, tentokrát jako rošťanda s dobrým smyslem pro humor a novým smyslem pro něhu a důvěrnosti.

Diana Krall se vrací do České republiky již po několikáté. Její poslední vystoupení v roce 2009, taktéž v pražském Kongresovém centru, bylo beznadějně vyprodané.

Diana Krall

"Šli jsme do studia s tím, jakoby všechny skladby vznikly teprve včera. Nechtěla jsem natočit nějakou dobovou nebo nostalgickou desku," říká Krall.

Tyto písně ale měla Diana Krall kolem sebe celý život. Ať už jako dítě doma nebo i na její současné adrese ji obklopují hromady starých desek přehrávaných na rychlost 78 otáček za minutu a stránky s notami vzácných hudebních drahokamů, písní, jejichž lesk se ani během častého hraní nevytratil.

Pokud lze jakoukoliv z těchto skladeb identifikovat jako "hudbu dvacátých a třicátých let", tak je spíš můžeme nazvat jako "písničky dvacátých a třicátých let interpretovaných v 21. století".

To samé lze říci o nádherné verzi Pomusovy klasiky "Lonely Avenue", která byla poprvé nahrána v padesátých letech minulého století.

Zamyšlená současná verze stařičké skladby Gene Austina "Let It Rain" nachází příjemný protipól v citlivém ztvárnění současnější balady o duchovní touze "Wide River To Cross" autorů Buddyho a Julie Miller.

Diana Krall se slavným producentem T Bone Burnettem a zvukařem Mikem Piersantem spolupracovala vůbec poprvé. Burnettovi se podařilo přivést do studia hudebníky světového kalibru, kteří byli důstojnými partnery umu Diany Krall i zvuku jejího nástroje značky Steinway z roku 1890.

Skvostná kytara Marca Ribota, geniální rytmika Jaye Bellerose a Dennise Crouche a mistrovství klávesisty Keefuse Greena, přičemž nelze nezmínit jeho vtipné hlášky zaznamenané během natáčení alba, to vše dotváří novou desku Diany Krall.

 • Marc Ribot (elektrická kytara, akustická kytara, šestistrunná basová kytara a banjo)
 • T Bone Burnett (kytary)
 • Howard Coward (ukulele, mandola, tenor kytara, vokály)
 • Jay Bellerose (bicí)
 • Dennis Crouch (basová kytara)
 • Bryan Sutton (kytary)
 • Colin Linden (kytary, dobro)
 • Keefus Green (klávesy, mellotron)

Seznam skladeb:

 1. We Just Couldn't Say Goodbye (Woods)
 2. There Ain't No Sweet Man That's Worth the Salt of My Tears (Fisher)
 3. Just Like a Butterfly That's Caught in the Rain (Dixon/Woods)
 4. You Know I Know Ev'rything's Made for Love (Sherman/Tobias/Johnson)
 5. Glad Rag Doll (Ager/Dougherty/Yellen)
 6. I'm A Little Mixed Up (James/Johnson)
 7. Prairie Lullaby (Hill)
 8. Here Lies Love (Rainger/Robin)
 9. I Used to Love You But It's All Over Now (von Tilzer/Brown)
 10. Let it Rain (Kendis/Dyson)
 11. Lonely Avenue (Pomus)
 12. Wide River to Cross (Miller/Miller)
 13. When the Curtain Comes Down (Hoefle/Lewis/Sherman)

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro v cenových kategoriích 2500/1800/1500/1200/990 Kč.

Diana Krall - Praha

Koncert pořádá agentura 10:15 Entertainment ve spolupráci s ICO Concerts, album vydává hudební vydavatelství Universal Music.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS