Registrace

Experimentátorka Charli XCX představí v Praze novou desku

Experimentátorka Charli XCX představí v Praze novou desku

Tvorba Charlotte Aitchison aka Charli XCX je rozkročená mezi tou nejexperimentálnější a nejmainstreamovější stranou popu. Jako spoluautorka se podílela na nejvýraznějších skladbách současné dekády. Jako sólová interpretka vydala dvě desky a dva mixtapy. Pro letošní rok chystá dlouho očekávané třetí album „Charli", vyjde v září. Charli jej představí v pražské Roxy 14. listopadu 2019 na svém prvním samostatném tuzemském koncertu.

„Bude obsahovat patnáct skladeb s celkem čtrnácti hosty... Jsem z něj nadšená a popsala bych ho jako emocionální, klubové, něžné a agresivní zároveň," prozradila Charli o připravované desce. Všechny spolupráce jsou pro ni stejně důležité a dle jejích slov tvoří srdce nahrávky. Hudební inovátorka míchá dohromady prvky z celého popového spektra. Producentsky se na albu kromě Charli podílel i A. G. Cook z labelu PC Music. Mezi hosty se vyskytují například Troye Sivan, Lizzo, Christine & The Queens, Haim, Sky Ferreira nebo Tommy Cash.

O vizuální stránku se postarala umělkyně Ines Alpha. Jejím cílem bylo dekonstruovat klasické ideály krásy a vytvořit tak padnoucí vizuální doprovod k odvážné nahrávce experimentující s futuristickým popem. Na tu láká i nové video k písni „Blame It On Your Love" s hostující rapperkou Lizzo, které pojednává o lásce bez hranic i kráse nedokonalostí. První singl z desky „1999" (ft. Troye Sivan) se probojoval do světové top 20 a jeho nostalgické video vidělo na YouTube přes 30 milionů fanoušků.

Charli XCX za svou kariéru získala nespočet ocenění včetně dvou Billboard Music Awards a nominace na Grammy i Brit Awards. Kromě průlomového žebříčky lámajícího singlu „I Love It" s Iconou Pop a světovým hitem číslo jedna „Fancy", na kterém vypomáhala rapperce Iggy Azalee, se proslavila písní „Boom Clap" k filmu „Hvězdy nám nepřály" (v orig. „The Fault in Our Stars") (2014). Její dva poslední mixtapy „Number 1 Angel" a „Pop 2" zase zazářily u kritiky, které o Charli mluvily jako o jedné z nejinspirativnějších umělkyň současné dekády.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS