Registrace

Festival Natruc 2014 mění termín konání, zná už 9 kapel

Festival Natruc 2014 mění termín konání, zná už 9 kapel
12. ledna 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Letošní ročník kultovního hudebního festivalu Natruc se uskuteční na Kmochově ostrově v Kolíně. Uskuteční se ale už sobotu 2. srpna, tedy o tři týdny dříve, než bylo zvykem z posledních let. Vstupenky na festival Natruc jsou již ke koupi v předprodejní síti Ticketstream za cenu 220 korun.

„Rozhodli jsme se letošní Natruc uspořádat přímo uprostřed letních prázdnin, objednali jsme na 2. srpna hezké počasí, tak snad nám ho dodají," vtipkuje Martin Řehoř, jeden z pořadatelů festivalu a dodává: „Tradičním místem konání zůstává Kmochův ostrov, který považujeme za jeden z nejhezčích míst pro konání festivalu."

Na Kmochově ostrovu s rozlohou téměř 6 hektarů se tak na třech scénách i po 17. v řadě uskuteční hudební přehlídka známých českých a slovenských kapel. Pořadatelé již ohlásili téměř třetinu jmen, která na Natruc začátkem srpna zavítají.

Mezi devíti oznámenými skupinami je hned šest, které přijedou do Kolína nejen s osvědčenými hity, ale představí zde i novinky. Novou desku koncem roku 2013 totiž vydali Mandrage (Siluety), Rybičky 48 (Tohle je rock'n'roll, vy buzny), Sto zvířat (Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách) a svůj debut po sedmi letech existence vydala i pražská rocková skupina Hentai Corporation.

Nové songy má představit i kapela Wohnout a Zakázaný ovoce, které plánují vydat nové album během letošního roku.

Seznam odtajněných jmen doplňuje Vladimír Mišík, jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény, která letos oslaví 67. narozeniny, „vedlejší" projekt basáka ze Sunshine s názvem Super Tuzex Bros a ska-punková parta Smola a hrušky ze Slovenska. .

„Program již tradičně doplní vítězové soutěže Natruc Talent, ve které dostanou možnost talentované kapely vybojovat si místo na festivalu po boku předních českých a slovenských kapel," doplňuje Martin Řehoř k soutěži, jejíž finálové klání proběhne v rámci Natruc majálesu 3. května taktéž konaném na Kmochově ostrově v Kolíně.

První festival Natruc se uskutečnil v roce 1998 s podtitulem „Natruc ospalému městu" a další ročníky byly obvykle zasvěceny někomu natruc. Například „Natruc všem rodičům, kteří zapomínají na své děti", „Natruc ospalým lidem" či „Natruc ruské okupaci" apod.

„Dnes se již festival nikomu natruc nepořádá, za to má poslední tři roky benefiční charakter. Podporuje hiporehabilitaci dětí se sociálním a zdravotním handicapem," dodal spolupořadatel Aleš Bureš.

Největší návštěvnosti se festival těšit na přelomu milénia, novodobý návštěvnický rekord padl loni, kdy si cestu za muzikou na Kmochův ostrov našlo čtyři a půl tisíce návštěvníků

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS