Registrace

Festivaly 2020 – kdo vyčkává a kdo už termíny přesouvá?

Festivaly 2020 – kdo vyčkává a kdo už termíny přesouvá?

Říká se, že Česká republika je zemí festivalovou. Zejména v posledních letech měla snad každá vesnička svůj vlastní hudební festival, hudební akci nebo nějaké slavnosti, na kterých hráli muzikanti více či méně zvučných jmen. Stálice mezi festivaly si vymýšleli nová a nová jména, jejich line up doslova přetékal zajímavými a oblíbenými jmény. V letošním roce to nemělo být jinak, ovšem situace ohledně koronaviru dává takovým velkým akcím stopku, alespoň prozatím. Některé festivaly a akce již zareagovaly a své termíny posunuly na konec léta nebo na září. Jiné festivaly stále vyčkávají a doufají.


Situace v zahraničí

Jeden z prvních zahraničních festivalů, který začal jednat a letošní ročník zrušil, byl festival Glastonbury. Ti reagovali na situaci a vládní opatření a festival, který měl být oslavou padesátiletého výročí. Vlivem situace u nás i ve světě přistoupil také festival Wacken k přesunu. Tím, že v Německu vstoupilo v platnost opatření, které nepovoluje pořádat velké akce minimálně do konce prázdnin, začalo masivní přesouvání či rušení festivalů. Spadají zde také věhlasné Rock am Ring/Rock im Park a další. Jaká je situace v České republice a na Slovensku? Jak se k situaci staví jednotliví pořadatelé? Kdo stále vyčkává? Kdo festivaly přesouvá?

Kdo vyčkává?

Colours of Ostrava

Multižánrový hudební festival, který je ostravskou klasikou měl v letošním roce přivítat například The Killers, Sigrid, LP, The Lumineers, Tones and I a desítky dalších interpretů. Ředitelka festivalu Zlata Holušová před časem uvedla, že v současné situaci, kdy se nařízení mění takřka z hodiny na hodinu, nikdo neví, co bude dál. Nicméně chce mít jasno nejpozději do prvního května. V případě, že by došlo k přesunu na další rok, bude chtít zachovat program, ovšem vše se odvíjí od jednání s umělci, agenty a také od toho, jak se bude situace ve světě vyvíjet.

Benátská! s Impulsem

Festival Benátská! s podtitulem festival dobré nálady si stále drží svůj optimismus a v přípravách nadále pokračují. Festival má proběhnout ke konci července a jako headliner se představí německá zpěvačka Nena. Po jejím boku zazpívají například Olympic, Divokej Bill, Mirai, Rybičky 48 nebo Miro Žbirka a mnoho dalších. Samozřejmě pravidelně sledují aktuální dění a o dalším postupu budou informovat.

Štěrkovna Open Music

Hudební festival mimořádných projektů se uskutečňuje na konci července v areálu hlučínské štěrkovny. Vystoupí zde například Tatabojs, Ewa Farna, Berenika Kohoutová, No Name, Iné kafe a další. Také zde organizátoři čekají, jaká bude situace během dalších dní a jaká opatření bude vláda přijímat či naopak rozvolňovat. V přípravách se zatím pokračuje.

Kdo přesouvá?

Pohoda Festival

Slovenským zástupcem, který už ví, že letošní ročník posune na příští rok, je Pohoda. Festival se koná v areálu trenčínského letiště, na začátku července. Celou situaci konzultovali se špičkovými epidemioložkami a rozhodli se pro tuto možnost. Snaží se zachovat co nejvíc podobný program. Potvrzenými jmény, která se objeví v roce 2021 jsou Hatari, Metronomy, The Libertines, Wolf Alice a další a další.

Rock for People

Festivalová sezóna by se určitě neobešla také bez Rock for People. Ten se pravidelně koná v polovině června v areálu letiště Hradce Králové. Právě zde se rok co rok objevují zvučná jména a nejinak to mělo být i letos. Jména jako Green Day, The 1975, Machine Gun Kelly, Sum 41, Skillet, Lenny a mnoho dalších. Před pár dny se organizátoři vyjádřili, že se letošní ročník neuskuteční v plánovaném termínu, ale až v příštím roce. Nyní probíhají jednání s agenty a managementy interpretů, aby se co nejlépe zachoval stávající lineup.

Metalfest open air

Jeden z prvních festivalů, který měl v letošním roce proběhnout je Metalfest Oper air a to začátkem června. Vystoupit zde měli interpreti jako Within Temptation, Soulfly, Rage, Running Wild a mnoho dalších. Jiří Daron se o možnostech rozhovořil v rádiovém rozhovoru v půlce dubna. Jedenáctý ročník Metalfestu se přesouvá na nové datum. Ve hře jsou dvě varianty. Festival se přesune na polovinu září 2020, ovšem je nutno počítat také s možností, že i v této době budou veřejné akce značně omezené. Proto festival disponuje také přesunem na červen 2021.

Masters of Rock

Již tradičně zakotví festival v areálu likérky ve Vizovicích a to v půlce července. V letošním roce je line up víc než našlapaný. Fanoušci se těší na Nightwish, Judas Priest, Sepultura a mnoho dalších. I zde Jiří Daron prohlásil, že existují dvě možnosti. Buďto festival proběhne ve svém původním termínu, nebo se přesune na července roku 2021. U festivalu tohoto formátu není možno zorganizovat přesun na podzim letošního roku, jelikož některé kapely přijedou pouze v rámci svého turné.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS