Registrace

Francouzský kabaret Caravan Palac roztančí Roxy

Francouzský kabaret Caravan Palac roztančí Roxy
22. ledna 2013 | Autor: Heas Akce v klubech

Do Česka se po roce vrátí francouzská elektro-swingová kapela Caravan Palace. Její první vystoupení v Česku na open air festivalu v Tróji bylo tak skvělé a strhující, že je pořadatelé koncertního konceptu Conference pozvali na první klubové vystoupení u nás. Uskuteční se 15. května v klubu Roxy v Praze. Vstupenky už jsou v prodeji v Roxy, Ticketpro a Ticketportal.

„Na každém vystoupení se snažíme zachovávat to, proč jsou naše koncerty tak strhující, to znamená nebojíme se rozdávat energii a divoce řádíme po pódiu. Ale díky novým skladbám jsme získali další možnosti, které nám dovolují vytvořit ještě uvolněnější atmosféru," řekl loni houslista Hugues Payen MF DNES. Loni na jaře Caravan Palace v Praze odstartovali turné k aktuální desce Panic, bude více než zajímavé sledovat, jak show vymazlili po desítkách odehraných koncertech po celé Evropě.

Caravan PalaceCaravan Palace

Caravan Palace se dali dohromady coby trio v roce 2005 díky společné vášni pro jazz manouche a založením kapely také dali vzniknout novému hudebnímu stylu swing elektro. Parádně míchají energický koktejl elektronické hudby s přídechem foxtrotu a charlestonu, to vše okořeněné nápaditými samply a hlasem zpěvačky Colotis Zoé, která působí jako by do kapely přišla ze světoznámého kabaretu Moulin Rouge. Raketově stoupající popularita nové těleso velmi rychle vynesla z pařížských klubů na velká pódia známých evropských festivalů.

 

Capela FanousciCapela Fanousci

První album nazvané podle kapely Caravan Palace vydali v roce 2008. Prodalo se ho 150 tisíc kopií, což potvrdilo status vycházející hvězdy nezávislé scény a Caravan Palace odjeli první celoevropské turné. Druhá studiová deska Panic vyšla loni v létě po náročné diskuzi uvnitř kapely. Její členové vedeni houslistou Huguesem Payenem si uvědomili, že musí ještě zapracovat na zvuku kapely, upustit od dlouhých sól a dát muzice elektroničtější a dynamičtější nádech.

Caravan Palace - PanicCaravan Palace - Panic

Každý sám sebe připravil několik nápadů a postřehů, co by se mělo změnit a výsledek stojí za to. Základní rytmus prvního alba zmutoval do sofistikovaných, pestrých beatů, odkazujících na Massive Attack a vizionáře z Ninja Tune. Album Panic co do počtu prodaných kusů si vede ještě lépe než první album a Caravan Palace s deskou znovu projeli Evropu. V polovině května českému publiku předvedou, jak s repertoárem umí naložit v klubu.

www.cnfrnc.cz
www.roxy.cz
www.caravanpalace.com
www.freelancepr.cz
facebook.com/cnfrnc
www.ticketportal.cz
www.ticketpro.cz

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS