Registrace

Francouzští Caravan Palace míří do Prahy

Francouzští Caravan Palace míří do Prahy

Francouzští Caravan Palace jsou nejznámější kapela hrající electroswing. Fungují už od roku 2005 a v poslední době díky neustále vzrůstající popularitě electroswingu nevědí kam dřív skočit. Už 15. května dorazí na Conference do pražského klubu Roxy. Přečtěte si rozhovor s touto partou electro kabaretiérů.

Ahoj, Caravan Palace. Jak se máte?
Trochu unavení, ale metafyzicky šťastní.

V posledních pár letech se elektroswing stal neuvěřitelné populárním. Vy jste stáli u jeho zrodu. Odkud poprvé přišel nápad na tento žánr?
V roce 2005 jsme (Arnaud, Charles a Hugo) pár let pracovali společně v manouche jazzové kapele, která hrála v barech a na svatbách. Ale byli jsme také producenti elektronické hudby. Každý z nás nahrával skladby ostatních. Dostali jsme zakázku na soundtrack k němému pornosnímku z 20. let a zbytek se dostavil přirozeně... Můžeme předpokládat, že kdybychom hráli v taneční skupině a produkovali metalovou hudbu, vynalezli bychom Metal-Musette :-/

V Česku už jste hodně populární, ale přesto, jak byste ji popsali pro někoho, kdo o vás nikdy neslyšel?
Název říká hodně: spojení elektronické a swingové hudby. Zatímco druhý styl měl vlastní období (20. až 50. léta), ten první je živá hudba, která se vyvíjí a tvoří každý den. Elektroswing tak může mít mnoho různých tváří, od slz po smích, od smutného a deštivého pařížského počasí po modré a slunečné nebe na Broadwayi.

S jakou vizí vznikalo vaše druhé a stále aktuální album Panic?
Jiný elektroswing. Popularita žánru nás vedla k tomu, abychom přehodnotili skládání naší hudby, aby byla více ambiciózní a neočekávatelná. Chtěli jsme veřejnosti ukázat, že žánr má nekonečné, nebo aspoň velmi široké pole možností mísení. První album bylo například skutečně ovlivněné jazz manouche (Djangem Reinhardtem a Stéphanem Grappellim), který na druhém albu skoro úplně zmizel a byl „vystřídán" americkým swingem v jeho velice široké různorodosti.

Jak byste popsali proces tvorby hudby Caravan Palace?
Je to trápení!!! Tvorba nové skladby Caravam Palace je vždy dlouhá, obtížná a frustrující! Jsme čtyři koproducenti, každý z nás pracuje ve vlastním domácím studiu. Prvním krokem je vytvořit „náčrtky" písniček. Posíláme si je navzájem e-mailem. Pokud odpověď přijde rychle, můžete svou písničku považovat za dobrou. Pokud ne...! Pak se na ní každý snaží pracovat odděleně a pravidelně posílá své nápady ostatním. Když si myslíme, že máme něco dobrého, setkáme se v Charlesově studiu (to větší a v centru Paříže) a nahrajeme nástroje a písničku dokončíme.

Kam míří elektroswing dál? Myslíte, že žánr vydrží?
Zvuk elektroswing dozrává. Na každé elektroswingové afterparty, na které jsme v poslední době byli, jsme si všimli, že DJové hrají tvrdší zvuky, což zavádí elektroswing do nových oblastí. A to se snažíme dělat taky!

Vstupenky na koncert Caravan Palace prodává klub Roxy a předprodejní sítě Ticketpro a Ticketportal.

www.caravanpalace.com

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS