Registrace

Kateřina Marie Tichá Vzpomínej

Kateřina Marie Tichá Vzpomínej
11. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Již po prvním poslechu debutového a autorského singlu Káťi VZPOMÍNEJ to vypadá, že na české hudební scéně to mezi nejmladší generací není vůbec tak zlé, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Káťa začala v deseti letech zpívat ve vlašimském dětském sboru Decháček, současně ji její vášeň k četbě inspirovala k psaní prvních povídek a příběhů, později i hudebních textů a básní. Již v patnácti letech měla tato nadaná rodačka z Vlašimi načteno a naposloucháno tolik, že se o tom jejím vrstevníkům mohlo jen zdát. Od toho všeho už byl jen krůček k prvním pokusům se hrou na kytaru, prvním náznakům autorských písniček a před rokem již světlo světa spatřily její vlastní „songy". Mezitím stihla Káťa ještě zhubnout patnáct kilo, a protože je narozena ve znamení Lva, a tudíž velká bojovnice, našla si odvážně na stránkách svého oblíbeného zpěváka Tomáše Kluse kontakt na jeho management. Své demo nahrávky s dotazem, jestli „se má cenu vůbec snažit, protože už je opravdu v koncích," poslala přímo Martinu Červinkovi, který stál na začátku kariéry například Jany Kirschner, Ewy Farné, skupiny Mandrage, Tomáše Kluse nebo aktuálně zpěvačky Debbi. Ten okamžitě rozpoznal přirozeně čistý, křehký a bezprostřední talent mladé zpěvačky a skladatelky, a tak již vše nabralo rychlý spád. Za mixážní pult si sedl úspěšný producent Martin Ledvina (spolupráce s Anetou Langerovou, Debbi, Tomášem Klusem a mnoha dalšími) a zrodil se tak debutový singl VZPOMÍNEJ.

Kateřina Marie TicháKateřina Marie Tichá

Sama Kateřina Marie Tichá k posledním měsícům svého života dodává: „Je to jak na horské dráze. Kdyby se mě někdo před rokem v dotazníku zeptal na moje největší přání, řekla bych, že stoprocentně nahrávání vlastních písniček. A vlastně pořád ještě nemůžu uvěřit, že se mi to opravdu děje. Jsem za tu příležitost strašně vděčná," dodává sympaticky skromná a milá Káťa, které prostě úspěch a splnění jejího snu nemůžete nepřát.

Kateřina Marie TicháKateřina Marie Tichá

A jak by vlastně takový dotazník, letos čerstvě plnoleté slečny, vypadal?

Hudba, kterou ráda poslouchám: Damien Rice, Mumford & Sons, P!nk
Nejoblíbenější herec: Johnny Depp
Oblíbené filmy: Zkrocená hora, Fantom opery, Zelená míle, Předčítač, Pelíšky, Pán prstenů, Star Wars, Piráti z Karibiku, Tajemné okno (vlastně všechno s Johnny Deppem), Na vlásku, ale hlavně seriál Přátelé a Jak jsem poznal vaši matku
Knihy, ke kterým se ráda vracím: Romeo, Julie a tma, Sophiina volba
Nejoblíbenější spisovatel: Stephen King (TO, Zelená míle, Carrie)
Máš nějaká zvířata?: mám psa, kočku, hada, křečka a potkanku. Jo a ještě bráchu a ségru
Sportuješ?: sport mám hodně ráda, hlavně běhání, aerobik, pilates
Co nějaké další zájmy?: kromě psaní, zpívání a hudby také cestování a vaření
Máš nějaké oblíbené jídlo?: jasně, miluju špagety, čínský jídlo, zeleninu, ovoce...
Představa ideálně strávených prázdnin: dovolená u moře, odpočívání s přítelem, brigáda
Jakou máš ráda módu?: nijak nesleduju, co zrovna letí, nosím prostě věci, ve kterých se cítím dobře. A mám hodně ráda fialovou

Na videoklip, který se natáčel v létě v Lužických horách, se můžete podívat zde:
http://www.youtube.com/watch?v=CTeyDxwf2_8&feature=player_embedded

Více info na:
www.katerinamarieticha.czwww.gplus.to/KaterinaMarieTicha
www.youtube.com/katerinamarieticha
www.facebok.com/KaterinaMarieTicha

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS