Registrace

Kreator - Hordes Of Chaos (2008)

Kreator - Hordes Of Chaos (2008)
3. prosince 2008 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Trashová jistota, perfektcionismus ukázkově skloubený z emocemi. Kreator ukazují svou plnou moc, v trochu pozměněném kabátě, který je nově prošit ještě větší agresivitou a proměnlivostí, než tomu bylo doposud.

Ještě více kontrolované zběsilosti, výraznější větvení melodií a kvantum nápadů. Vše vloženo do jednoho pevně se držícího celku nazvaného Hordes of Chaos.

Kreator postihlo jisté obrození. Oproti počinu přecházejícímu, Enemy of God, které na mě působilo, po více posleších, již stereotipně a okatě, má nová deska nádherný vývoj. Vše šlape jako dokonale zkonstruovaný stroj. Zkušenost a virtuozita byla tentokrát provázána s velice neotřelými nápady a postupy. Z výtvoru sálá, po celou dobu poslechu, svěžest a čerstvost.

Velice mile mě překvapily nové vokálové postupy mistra nezaměnitelnosti, Milleho. Zachází za hranice svého klasického projevu a mnohem více tak koresponduje se živelností nové placky Kreator. V drtivých refrénech řve jako puma skvěle nafrázovaná slova, která se vám, nejen díky tomu, vryjí okamžitě do mozku.

Pro zahájení novinky zvolili Kreator pozvolnou gradaci. Po trošku opatrném začátku se na vás během chvíle z klece vyřítí plnou rychlostí trashová bestie v podobně titulní Hordes Of Chaos. Za ní následují další kusy, jeden zdařilejší než druhý. Obvzláště bych vyzdvihl v pořadí třetí píseň Escalation s vynikajícím stěžejním riffem. Dále následující Amok Run, která začíná klidnou akustickou atmosférou a postupně se vyvíjí v jednu z nejkrvelačtějších písní nového počinu. Určitě také Radical Resistance, vyčnívající výrazným refrénem a v závěru bych ještě upozornil na krásnou vsuvku v podobě Corpses of Liberty.

Nejsem nijak velkým fanouškem této odnože metalu, ale Kreator jsem vždy uznával a odivoval, hlavně kvůli častému zapojení rozličných melodii.
Bez okolků bych nejnovější placku Hordes Of Chaos označil za jednu z nejzdařilejších v historii trash metalu. Je to skutečně klenot!

 1. Hordes of Chaos (A Necrologue for the Elite)  – 05:04
 2. Warcurse  – 04:10
 3. Escalation  – 03:24
 4. Amok Run  – 04:12
 5. Destroy What Destroys You  – 03:13
 6. Radical Resistance  – 03:43
 7. Absolute Misanthropy  – 03:37
 8. To the Afterborn  – 04:53
 9. Corpses of Liberty  – 00:55
 10. Demon Prince  – 05:16

  celkový čas: 38:27

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS