Registrace

Legenda britské hudební scény Cliff Richard oslavil 75 let

Legenda britské hudební scény Cliff Richard oslavil 75 let
20. října 2015 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Muž, který údajně nestárne, oslavil 14. října pětasedmdesátiny. Narodil se jako Harry Rodger Webb ve městě Lucknow v tehdejší Britské Indii. Před dvěma lety vyšlo Richardovi již 100. jubilejní album. Úspěchy začal sklízet koncem 50. let minulého století, kdy byl označován za britskou odpověď na Elvise Presleyho. Ve slavném studiu v londýnské ulici Abbey Road natočil první britský rokenrol. 

Stal se jedničkou ve stejné době, kdy na sebe strhávali pozornost Beatles. Během své více než padesátileté kariéry prodal Richard odhadem 250 milionů nahrávek. Stal se živoucí legendou, rockeři mu však vyčítají, že produkuje jen "slaďáky". Celoživotní starý mládenec je znám také jako dárce dobročinným organizacím. Především proto jej v roce 1995 britská královna Alžběta II. povýšila do šlechtického stavu.

Letos v únoru britská policie uvedla, že rozšířila vyšetřování Richarda. Je podezřelý ze sexuálního zneužívání, ke kterému mělo dojít v 80. letech minulého století. Sám zpěvák veškerá obvinění odmítá a označil je za "absurdní a nepravdivá".

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS