Registrace

Legendy hudby aneb "kdyby nebe nebylo" - I.díl

Legendy hudby aneb "kdyby nebe nebylo" - I.díl

Kurt Cobain, Jim Morrison, Jimi Hendrix, John Lennon ... Seznam hudebních legend které opustili tento svět příliš brzy, by klidně mohl pokračovat.  Pojďme se dnes vydat mezi tyto hudebníky a ukázat si,  jak by tito velikání mohly vypadat, pokud by byli ještě naživu. Dnes se podíváme na Johna Lennona.

John Lennon:
Zpočátku se nezdálo, že by mohl onen den vybočovat z Lennonova obvyklého kolotoče, v němž žil i deset let po rozchodu Beatles. Se svou manželkou Yoko Ono nafotil s Annie Leibovitzovou slavnou "nahou" fotku a věnoval se propagaci svého alba Double Fantasy. A také se podepisoval svým fanouškům, mimo jiné také jistému Marku Chapmanovi.


Pět hodin poté, když se Lennon vracel ze studia, na něj ovšem stejný muž pětkrát vystřelil. Pět rudých teček za érou Beatles. Hodiny v New Yorku ukazovaly 22:50. O necelou půlhodinu později byl čtyřicetiletý Lennon prohlášen za mrtvého. Psal se 8. prosinec 1980. Milionům lidí ze všech koutů světa se zhroutil svět.

Ikona populární hudby byla zpopelněna ve Ferncliffském krematoriu. Na přání Yoko Ono se pohřeb nekonal, zato 14. prosince držely za Lennona po celém světě miliony lidí deset minut ticha. Smutek, zmar a současně i zlost hudebníkových fanoušků byla ale ohromná.

A jak by mohl John Lennon vypadat? Posuďte sami..Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS