Registrace

LEONARD COHEN - NOVÉ ALBUM

LEONARD COHEN - NOVÉ ALBUM

LEONARD COHEN VYDÁVÁ 30. LEDNA 2012 SVÉ NOVÉ ALBUM „OLD IDEAS“. OPĚVOVANÝ BÁSNÍK VYDÁVÁ SVÉ NOVÉ STUDIOVÉ ALBUM PO DLOUHÝCH OSMI LETECH, KTERÉ ZAVRŠUJE JEHO ÚCTYHODNOU KARIÉRU TRVAJÍCÍ PŘES ŠEDESÁT LET. OLD IDEAS, nové album Leonarda Cohena, vyjde 30. ledna 2012

Deset písní alba se dotýká několika nejtěžších svízelných situací lidské existence – vztahu k transcendentní bytosti, lásky, sexuality, ztráty a smrti. Bezpochyby nejvíce otevřené duchovní album umělce je dílem inspirujícím k větší míře soucítění a lidské slušnosti.

Nahrávání Old Ideas začalo v lednu 2011, ale mnoho písní i textů vznikalo po dobu mnoha předchozích let. Rané verze dvou skladeb z alba „Amen“ a „Lullaby“ byly původně nahrány v roce 2007 a další rané verze písní „Lullaby“ a " The Darkness" zazněly během Cohenova nedávno dokončeného vyprodaného světového turné.

Fanouškům se dostalo od Cohena další malé nápovědy, co by měli od alba očekávat, když přijímal ve Španělsku ocenění Principe de Asturias Prize za literaturu v říjnu 2011. „Jak stárnu, chápu, že s tímto hlasem přicházejí instrukce. A instrukce byly tyto… Nikdy nelamentovat nenuceně… A pokud má člověk vyjádřit tu velkou nevyhnutelnou porážku, která čeká nás všechny, je třeba tak činit v přísných mezích důstojnosti a krásy.“

Na produkci alba Leonarda Cohena se podíleli Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders a Dino Soldo. Jako vokalistky doplňují baryton Leonarda Cohena na albu Old Ideas výjimečné zpěvačky Dana Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie a Charley Webb) a Jennifer Warnes. Návrh obalu alba a kresby jsou dílem Leonarda Cohena.

OLD IDEAS – SEZNAM SKLADEB:

  • Going Home
  • Amen
  • Show Me The Place
  • The Darkness
  • Anyhow
  • Crazy To Love You
  • Come Healing
  • Banjo
  • Lullaby
  • Different Sides

Old Ideas je Cohenovo dvanácté studiové album u Columbia Records od roku 1967.

LEONARD COHEN: Leonard Cohen je mistr skladatel, básník a zpěvák, spisovatel a výtvarník, jehož originální tvorba zasáhla milióny lidí během jeho šedesátileté umělecké kariéry. Jeho zkoumání duchovních, mezilidských, romantických a politických témat ovlivnilo bezpočet současných umělců a spisovatelů.

Celosvětově se prodalo přes dvacet miliónů jeho alb, vydal celkem dvanáct knih, z nichž nejnovější byla v roce 2006 kniha s názvem ‚Book of Longing‘, sbírka poezie, prózy a kreseb.

Cohen se stal členem Rock & Roll Hall Of Fame v březnu 2008 a jeho písně byly nahrány stovkami umělců jako Jeff Buckley, Bob Dylan, Nina Simone, Johnny Cash, Lou Reed, Tori Amos, Nick Cave, Joan Baez, Harry Belafonte, Rufus Wainwright a the Civil Wars.

Leonard Cohen získal následující ocenění: Grammy Lifetime Achievement Award Recipient (2010), člen Rock & Roll Hall Of Fame (2008), the Canadian Music Hall Of Fame (2006), the Canadian Songwriters Hall of Fame (2006) a the Songwriters Hall Of Fame (2010). Byly mu uděleny prestižní ceny Principe de Asturias Prize – největší španělská cena za literaturu (Španělsko, 2011) a Glenn Gould Prize (Kanada, 2011). Jako kanadský rodák získal i nejvyšší kanadské ceny – Officer of the Order of Canada (1991), Companion to the Order of Canada (2003), Grand Officer of the National Order of Quebec (2008).

Cohen se v roce 2008 až 2010 vrátil na koncertní pódia, kde odehrál 247 koncertů v 31 zemích, které vidělo dva milióny diváků. London Daily Telegraph prostě napsal, že každé jeho vystoupení je „výjimečným večerem hudby“ a BBC prohlásilo, že „hlas Leonarda Cohena je jednoduše nadpřirozenou silou.“

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS