Registrace

Letošní Hip Hop Jam 2009

Letošní Hip Hop Jam 2009
18. července 2009 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Letošní Hip Hop Jam festival, který se uskutečnil ve dnech 9.-11. července 2009 přilákal do přírodního areálu ve Svojšicích u Pardubic bezmála 7000 převážně mladých příznivců urban culture.

Pocity z letošního Hip Hop Jamu

Tento jasnej fakt nasvědčuje tomu, že Hip Hop Jam festival od svého vzniku v roce 2007 opět povyrostl a nabírá na oblibě mezi posluchači převážně domácího rapu. Idea ryze domácího urban culture festivalu a nezapomenutelné atmosféry se opět potvrdila i letos ve Svojšicích a pevně věříme, že si Jam zachová tuhle jedinečnost trvale i v dalších ročnících.

Nyní k samotným faktům letošního ročníku. Velkým pozitivem byla 100% účast všech avizovaných kapel. V dnešní době u hip hopu skoro nemožná věc ;-) Jedinou změnou v programu festivalu byla absence DJ Maztaha a DJane Kristee na čtvrtečním warm upu, když jim vypovědělo služby jejich auto na dálnici. Dalším velmi příjemným pozitivem celého festivalu byl fakt, že zdravotnická služba v areálu nemusela až na pár drobných poranění typu vyvrknutý kotník nikterak zasahovat. Při takhle velkém množství rozjařených lidí na jednom místě se jedná o skoro nemožnou věc. Supr!

Zpět k programu. Čtvrteční zahřívací párty ovládli jednoznačně hradečtí MAAT a hned po nich Dramatikz zo Slovenska. V tu dobu už bylo v areálu něco kolem 2000 nedočkavců, kteří přijeli kalit na Jam už ve čtvrtek. O velmi příjemné překvapení celého festivalu se postaral v pátek v noci iCon The Mic King (USA), který se svou show rozsekal přihlížející dav. Největší kotel u hlavní Party In House stage byl v pátek na Bigg Boss Jam ve složení Orion, James Cole, Vladimir518, Hugo Toxxx, DJ Mike Trafik + hosté Čistychov, La4 atd. V sobotu pak hlavní pódium ovládli Indy&Wich, Kontrafakt a samotný headliner festivalu – west coas legenda Xzibit (USA), kterému sekundovala mladá krev a svěřenec B-Reala ze Cypress Hill – Young De (USA).

Aby těch pozitiv zas nebylo moc, tak bychom se též chtěli návštěvníkům letošního Hip Hop Jamu omluvit za nedostatečnou kapacitu parkoviště, které se navíc po pátečním krupobití proměnilo v bahenní koupel pro naše motorové miláčky. Příště víme, že pokud parkoviště, tak větší a na lepším pevnějším povrchu. Podobně na tom byla s kapacitou kyvadlová doprava z Pardubic, která bohužel nešla přes dispečink v průběhu posílit a tak se někomu cestování prodražilo. Opět jsme pro příště moudřejší a víme, že je potřeba mít na lusknutí možnost posílení spojů.

První reakce na letošní Hip Hop Jam jsou v drtivé většině případů kladné jako tomu bylo v roce 2007 u premiéry v Mimoni. To je asi tou největší odměnou pro naší produkční agenturu 360 Production a především též naše partnery. Všichni jsme dali do letošního ročníku maximum a společně věříme, že si návštěvníci odvezli z Jamu spoustu pozitivních zážitků.

Rádi bychom tímto veřejně poděkovali našim partnerům, bez kterých by se nemohl Hip Hop Jam festival 2009 uskutečnit. Jmenovitě díky pro generálního partnera festivalu – Party In House, Budějovický Budvar n.p., Tic Tac, LG Cookie, Všeobecná Zdravotní Pojišťovna, Red Bull, Hydroponic, Rapshop.cz, Skateshop.cz, Havana Club, Puschkin vodka, Kofola, Dotz, South Pole, Zoo York, LRG, Montana, PartyPlanet.cz, Canon, Stickers.cz, Eurolines a společnosti Carrot Euro. Též děkujeme za mediální prostor těmto médiím: Hip-hop.cz, Evropa 2, Bedna TV, Yellow, Maxim, Tuning Magazine, Bbarak.cz, Hip-Hop.sk, ICQ, Hiphopstage.cz, Free Magazine, Level, Lavicky.cz a Fanonline.cz.

Od této chvíle se začínáme naplno věnovat přípravám Hip Hop Jamu 2010, který má jediný a jasný cíl – být ještě lepším a propracovanějším festivalem než jeho předcházející ročníky! Oficiální fotoreport z letošního Hip Hop Jamu 2009 naleznete na www.hiphopjam.cz/gallery

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS