Registrace

Marpo

Marpo
19. září 2008 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební alba

Nejkontroverznější rapper na české Hip Hop scéně. S rapem začínal velmi brzo, zhruba ve 13ti letech. Ještě než vyšlo Marpovo první oficiální album Původ umění, stihl také vydat tři neoficiální rappované v angličtině ( Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol. 2 ).

Vlastním jménem Ota Petřina je asi nejkontroverznější rapper na české Hip Hop scéně. V očích spousty lidí Marpo zůstává pořád jen jako ten Sparťanskej ULTRAS, pro jiného je to člověk s vybroušenými texty a lyrikou. V žádném případě ale Marpovi nemůžeme upřít, že je svůj a vždy sám sebou. S rapem začínal velmi brzo, zhruba ve 13ti letech. Ještě než vyšlo Marpovo první oficiální album Původ umění, stihl také vydat tři neoficiální rappované v angličtině ( Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol. 2 ). O pár let později Marpo založil společně s Mc Wohnoutem, Oerem, Shareemem a Dj Paickem kapelu s názvem Charakter Crew, která se však v průběhu let zůžila na Marpa, Wohnouta a Dj Paicka.

Rok 2005 byl asi klíčovým pro Marpovu další tvorbu. Seznámil se s Gipsym, který byl v té době známý už z kapely Syndrom Snopp. Gipsyho produkce byla také základním stavebním kamenem pro Marpovo již zmiňované první oficiální album Původ umění. Na albu se objevili hosti jako Outthere z New Jerzey, Gipsy, Hugo Toxxx nebo Mc Wohnout.Tato deska zaznamenala celkem slušný ohlas a Marpo k ní natočil i klip na track Jsem. Půl roku po vydání Původu umění byl Marpo pozván na Rap Fight Vol.1. největší největší rap battle v historii českého rapu, kde dokázal zvítězit společně s Tafrobem a zároveň porazit jména jako jsou Phat, Čistychov, Gipsy a další. Proběhlo druhé kolo a Marpo se účastnil finále Whos The King Final Rap Fight, kde s velkým předstihem zhruba o 150 hlasů zvítězil nad Tafrobem a Zverinou. Dva měsíce poté vydává své druhé album s Názvem Marpokalypsa, kde se opět produkce chopil Gipsy. Jako hosty si tentokrát Marpo pozval Outthere (NJ), Drift (NJ), Skandoe (CA) a Hard Targeta (FL) z Ameriky, Mc Wohnouta a Gipsyho z Čech a DZK ze Slovenska. K albu připojil další klip, tentokrát k tracku Jděte mi z cesty. Po vydání Marpokalypsy se skupina Charakter crew rozpadá a zůstává Marpo s Wohnoutem. Během turné Marpokalypsy, ke kterému si Marpo pozval americkou skupinu z Floridy Black Ops, jmenovitě Hard Target a Chief, nahrál Marpo, Black Ops a Wohnout mixtape s názvem Bang Vol.1. Mixtape doplňuje také klip k pecce Let's go. Mixtape vyšel v únoru, tedy ve stejném měsíci, kdy Marpo vyhrává cenu Tv Óčka v kategorii hiphop za rok 2006. Na podzim Marpo zakládá vlastní label Musiclovers pod kterým vydají svojí desku Hard Target ( Karma Album ), Mc Wohnout ( Stěžuješ si ). Na konci října 2007 vydává Marpo již svou třetí desku a to Rapstar. Produkce se tentokrát chopil Kfield a masteringu Gipsy. K pilotnímu tracku Nech to běžet natočil Marpo v pořadí již svůj čtvrtý klip. V současné době se dokončuje práce na DVD se zajímavostmi se zákulisí, tréninku thajského boxu, které mu se Marpo aktivně věnuje a také jiných zajímavých věcech.

autor: Ethanolix

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS