Registrace

Nastupovat, Kavárna POTMĚ přijíždí do Říčan!

Nastupovat, Kavárna POTMĚ přijíždí do Říčan!
19. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Jaký je svět bez barev a světla? 21. září to můžete vyzkoušet na vlastní kůži! Historicky první zatemněný autobus s neobvyklou Kavárnou POTMĚ, ve které Vás obslouží nevidomí, přijede do Říčan. Vypít si šálek vyhlášené černočerné kávy můžete celý den od 10 do 19 hodin na Masarykově náměstí.

Otevření Kavarány POTMĚ

Slavnostní otevření Kavárny POTMĚ proběhne v 10 hodin společně s patronkou Světlušky Anetou Langerovu, moderátorem a starostou Říčan Vladimírem Kořenem a Martinou Kaderkovou, ředitelkou Nadačního fondu Českého rozhlasu.

„V pátek poprvé otevřeme Kavárnu POTMĚ v mých rodných Říčanech. Těším se, že se opět potkám s báječným týmem nevidomých kavárníků, který procestoval už řadu regionů a všude se setkal s nadšenými ohlasy návštěvníků. Věřím, že mi budou vyprávět a také, že se jim v Říčanech bude líbit," říká Aneta Langerová.

„Na Kavárnu POTMĚ jsem moc zvědavý. Ve skutečnosti jsem velmi nešikovný člověk, kterým si během dne dokáže ublížit třeba při otevírání dveří, tak doufám, že se neopařím a kávu si vychutnám. Je to perfektní nápad, jak přiblížit svět nevidomých a jejich častá úskalí, která musí překonávat. Díky Světlušce, že přijede i k nám do Říčan," zaznělo od Vladimíra Kořena.

„Na palubě autobusu uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků Vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než Vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte. Každé kupé je očalouněno materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala Vaši fantazii. Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace," uvedla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kavárnu POTMĚ v autobusu představila Světluška začátkem července na Ovocném trhu v Praze. Prvními pasažéry na palubě byli patronka Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Tomáš Klus, Klára Issová, Pavel Nový, Anna Polívková a Lucie Výborná.

„Kavárna POTMĚ má za sebou již několik výjezdů a musím říct, že jsme mile potěšeni a trochu v euforii z toho, jak ohromnou a pozitivní odezvu Světluška v regionech má. Za pouhé čtyři dny v Brně obsloužili naši nevidomí kavárníci 799 lidí a do sbírky Světluška se podařilo nasbírat téměř 120 tisíc korun. Poslední víkend jsme strávili v Jičíně a tam Světluška k našemu překvapení porušila základní matematické zákony. Za pouhé tři dny kavárníci obsloužili 777 hostů, což se při kapacitě autobusu, ve kterém se může během 40 minut vystřídat pouze 18 lidí, může stát snad jen ve městě pohádek. Lidé v Jičíně přispěli na pomoc nevidomým 142 754 Kč - obrovské díky všem," říká Martina Kaderková.

Na palubu Kavárny POTMĚ můžete nastoupit ještě v září a říjnu:

Hradec Králové, 29. - 30. 9., Masarykovo náměstí
Písek - Film Festival, 6. - 7. 10., Velké náměstí

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS