Registrace

Německá kultovní EBM formace - KMFDM

Německá kultovní EBM formace - KMFDM
12. května 2010 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Léto se blíží a s ním i termín renomovaného letního hudebního open air festivalu Sázavafest, který se koná v termínech Čtvrtek 5.7.- Sobota 7.7.2010. Chceme Vás tímto pozvat na letní Sázavafest 2010 warm up party pod širým nebem v Pátek 25.6.2010 od 18:00 hod. a to v open air prostorech pražského music clubu Modrá vopice.

V rámci oficiální Sázavafest 2010 warm up party jako hvězda vystoupí legenda světové EBM scény, kultovní německá formace KMFDM. Dále se představí pražská elektro formace Tear, slovenští elektronici Last Influence of Brain, brněnští elektronici Depressive Disorder, techno core Akimbo ze Šumperka a pražští elektronici Rodent & Laura. Vyznavači kvalitní elektronické hudby mají skvělou možnost si užít celou party v příjemném prostředí po širým nebem, kde pro ně bude připraveno kvalitní občerstvení a spousta životního prostoru prošpekovaného čestvým vzduchem !

Skupina KMFDM vznikla v Německu v roce 1984 a okamžitě se stala průkopníkem hudebního stylu, který v sobě mísil prvky techno/dance s heavy metalem a to vše v industriálním balení. KMFDM se v poolovině 80. let odstěhovali do Chicaga, kde se stali klenotem nahrávací společnosti WaxTrax! Records, která se v tu dobu těšila velkému respektu. KMFDM vždy rádi experimentovali se zvukem své tvorby a i díky intenzivnímu živému hraní se kapela rychle vyvíjela a vytvářela si silnou posluchačskou základnu.

V roce 1999 se KMFDM málem rozpadli do několika různých projektů, nicméně se vše vyřešilo a kapela hraje v pozměněné podobě dodnes. Hlavními články KMFDM jsou zpěvák Sascha a zpěvačka Lucia. KMFDM funguji více než 25 let a za tu dobu několikrát objeli celý svět včetně USA, Kanadě, Evropě a Austrálie.

Jak KMFDM říkají: „Budoucnost patří těm z nás, kteří jsou stále ochotni si špinit ruce.“. A tak založili KMFDM svůj vlastní internetový obchod www.kmfdmstore.com a k tomu ještě své vydavatelství KMFDM Records.

KMFDM je hudebním tělesem, se kterým se musí stále počítat. Díky neúnavnému bádání a objevování nového se propracovali až na vrchol. Nové album KMFDM s názvem Krieg, které vyšlo v roce 2010, není žádnou výjimkou. K dostání je opět výhradně přes internetový obchod kapely ve formě CD, vinylu nebo mp3. Sasha Konietzko, Lucia Cifarelli a zbytek party, která loni oslavila 25 let existence kapely, přiváží do Prahy mimo jiné i repertoár z tohoto čerstvého alba.

Skupinu Tear lze popsat jako elektroniku v rockovem hávu. Od čtveřice muzikantů můžete očekávat od tanečně laděných optimistických skladeb přes melancholické symfonie až po tvrdé, pulsující rytmy stylu EBM.

Slovenští Last Influence of Brain jsou nadšenci do old school elektroniky, EBM a postkatastrofického Industriálu. Dřive vystupovali jako Samhain a od roku 1999 jsou známí jako trio LIOB se třemi alby na kontě.

Depressive Disorder je od roku 2001 pusobící elektronicke duo, které prošlo v tomto roce personálními změnami. Představí se jako trio se živou kytarou, působivou projekcí a svým unikátním apokalyptickym soundem.

Šumperská industriální trojice Akimbo se po mnohaleté hybernaci vrátila na scénu s novým CD a koncerty po celé Evropě. Svojí hudbu charakterizují jako „Technocoreová dechovka s prvky depresivně monotónního industrializovaně vyrvaného bucharu směřující k totálnímu chaosu a zběsilé destrukci zvuku s nádechem barokního komorního rapu……….“

Rodent & Laura vznikli v roce 2004 jako klasické elektronické duo, po vydáni první desky v roce 2006 se rozrostli o další dva členy. Loni vydané druhé album je tanečnější a některé skladby svou pozitivní energií odkazuji k taneční hudbě 90. let (DM, rave atd..) Více informací :

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS