Registrace

Není burčák jako burčák, ten nejlepší byl o víkendu v Mikulově na Pálavském vinobraní!

Není burčák jako burčák, ten nejlepší byl o víkendu v Mikulově na Pálavském vinobraní!
10. září 2012 | Autor: Tom4sino

Mikulov žil uplynulý víkend Pálavským vinobraním. Burčák, víno a pestrou škálu hudební nabídky si přijelo vychutnat na pětačtyřicet tisíc lidí. Není burčák jako burčák, hlásal jeden z transparentů na vinařském stánku a měl pravdu. Ten nejlepší je totiž v Mikulově.

„Protože Mikulov je jedinečný," usmívají se Irena a Jarda Drtilovi z Kostelce na Hané. Na vinobraní jezdí s celou skupinou již osm let. A letos měli všichni na hlavě tykadla. „To abychom se v tom davu poznali," směje se žena. Naopak manželský pár z Kyjova byl v Mikulově poprvé a proti slunečním paprskům se vyzbrojil klobouky. „Myslím, že z toho uděláme tradici a přijedeme i za rok. Teď nám ale poraďte, chceme si jít poslechnout cimbál a pochutnat si na dobrém víně," ptal se pán.

Pálavské vinobraní - Mikulov 2012Pálavské vinobraní - Mikulov 2012

Amfiteátr i Náměstí byly zejména při hudebních vystoupeních zaplněny do posledního místečka. Pátek večer kotel před podiem rozezpíval a rozvlnil David Koller a v sobotu bylo v amfiteátru narváno už od pravého poledne, kdy hrál Čechomor. A to hlavní přišlo teprve večer. „Tak to jsem ještě nezažil, aby byl amfík takhle plný. Na No Name i Chinaski jsem se fakt těšil a ta atmosféra je jedinečná," říká během koncertu František, který si přijel na burčák až potřetí z Orlických hor.

Pálavské vinobraní - Mikulov 2012Pálavské vinobraní - Mikulov 2012

Hlavním lákadlem pro většinu lidí byl sobotní historický a krojovaný průvod v čele s králem Václavem IV. a jeho chotí, královnou Chantal Poullain. „Přijíždím přímo z Francie, a přesto mám pocit, že jsem stále tam. Mikulov mi ji tak moc připomíná," říká známá herečka. V roli královny byla již podruhé a v tradici hodlá pokračovat. Stala se také patronkou nedělního výstupu na Svatý kopeček. Ten byl věnovaný záchraně kapliček na křížové cestě. „Ze čtrnácti zastavení je již třináct opraveno a má svého donátora. Ještě je však před námi velký kus práce včetně opravy kostela svatého Šebestiána a zvonice. Na obnově této unikátní křížové cesty se však může podílet každý zasláním své dárcovské DMS," uvedl starosta města Rostislav Koštial. Společně s ním a Chantal Poullain na vrchol mikulovské dominanty vystoupalo v pravé nedělní poledne na pět set lidí.

Mikulov žil nejenom na Náměstí či amfiteátru, kde se od pátku až do neděle vystřídaly desítky účinkujících, kapel, folklorních souborů či divadla a neděle vyvrcholila přehlídkou dechových hudeb. Ten, kdo si chtěl dopřát romantiku, pohodu a klídek u vína či zábavu s dětmi, si také našel své. Ať už pod zámkem a na Kozím hrádku či ve vinařské uličce. „Na zámku, jak v parku, tak na terasách, je krásně živo. A o to nám šlo. Rozšířit nabídku, vytvořit pohodová zákoutí, aby si lidé poseděli, vychutnali si atmosféru Mikulova, odpočinuli si, rodiny s dětmi se zabavily s kejklíři a každý si udělal pohodu podle svého," říká Lenka Křivánková ze společnosti Mikulovská rozvojová, která vinobraní připravila.

Není burčák jako burčák - Pálavské vinobraníNení burčák jako burčák - Pálavské vinobraní

Letos již popáté a nově pod vedením ředitelky Marcely Koňákové. „Na přípravě a celém třídenním maratonu se podílel náš pětičlenný tým. Všem i externistům, chci moc a moc poděkovat. Náš záměr nabídnout návštěvníkům dostatek kvalitního vína, burčáku, zábavy a i pohodlí se vydařil. Na hodnocení je ještě brzy, přeci jenom všechno před pár hodinami teprve skončilo. Ale už nyní skládám střípky do mozaiky toho, co zlepšovat a jak se říká – vinobraní končí a připravujeme a přemýšlíme co a koho pozvat příští rok," směje se, i když po právu vyčerpaná Marcela Koňáková.

Pětašedesátý ročník Pálavského vinobraní se vydařil. Také díky letnímu počasí, skvělé programové skladbě a přízni návštěvníků. Byl jedinečný a vyvedl se, jak nejlépe mohl. Ten, kdo o víkendu v Mikulově byl, se o tom mohl přesvědčit na vlastní oči, uši i hrdlo.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS