Registrace

Nová Akademie populární hudby zahájila hlasování Cen Anděl 2012

Nová Akademie populární hudby zahájila hlasování Cen Anděl 2012

22. ročník cen Akademie populární hudby Ceny Anděl začal prvním kolem hlasování. Členové akademie vyberou nového umělce do Síně slávy a nominované v sedmi kategoriích velkých andělských cen. Kromě těchto nominací vyberou oslovení odborníci nominované v devíti žánrových kategoriích.

Slavnostní vyhlášení vítězů Cen Anděl 2012 proběhne 16. března a vyhlášení vítězů žánrových cen se pak odbude 8. března. Obě akce se uskuteční za účasti televizních kamer.

Akademie populární hudby letos hlasuje v úplně novém složení.

„Lewron music center - organizátor Cen Anděl, se díky nové smlouvě s majitelem licence IFPI stal zároveň vyhlašovatelem cen. To znamená, že jmenování členů akademie, hlasování a přípravu gala večera vyhlášení vítězů má teď nově plně na starosti právě on. No, a abychom po letech odbourali různé domněnky a podezření, že výběr členů APH a jejich hlasování, což předtím zabezpečovala IFPI, nebyl zcela transparentní - což ale není pravda, ustanovili jsme Výbor Cen Anděl a pozvali do něj dle našeho soudu odborníky na slovo vzaté. Výbor Cen Anděl pak dostal za úkol, kromě úpravy Statutu cen, vytipovat napříč hudební branží takové osobnosti a znalce hudební scény, kteří budou kompetentně a nezávisle hlasovat pro nejlepší umělce a jejich hudební počiny za minulý rok," říká šéf Lewron music center Lešek Wronka.

Ve Výboru Cen Anděl se se zástupci Lewron music center Leškem Wronkou a Michaelou Kocourovou sešli novináři Jan Vedral (MF Dnes), Jan Kábrt (Blesk) a Jaroslav Špulák (Právo), hudební ředitel Rádia Impuls Jan Hanousek a hudební ředitel TV Óčko Michal Klein. Společně vybrali členy nové Akademie populární hudby.

Nebyli do ní letos přizvání zástupci gramofirem ani manažeři umělců. Osloveni naopak byli lidé z řad novinářů, televizních a rozhlasových publicistů a dramaturgů či prodejců hudby, kteří českou scénu systematicky sledují.

Ze 185 oslovených potencionálních akademiků se svým členstvím v letošní Akademii populární hudby souhlasilo téměř 130. Tito lidé byli následně vyzvání, aby hlasovali v prvním kole. Hlasování začalo ve čtvrtek 24. ledna.

Hlasování v žánrových Cenách Anděl bylo v devíti kategoriích zahájeno již 16. ledna. Novou žánrovou kategorií je „Punk a hardcore". V každé žánrové kategorii hlasuje nejméně patnáct speciálně oslovených odborníků, kteří dané styly soustavně sledují.

Jak v hlavních, tak v žánrových kategoriích končí hlasování v polovině února. Poté se 18. února uskuteční tisková konference, na které budou vyhlášeny nominace, které vzniknou na základě hlasování. Akademici v žánrových cenách pak budou hlasovat ve druhém kole. Ti, kteří hlasují v hlavních kategoriích, budou pozváni na slavnostní vyhlášení cen, kde se bude o vítězi v každé kategorii (vyjma Síně slávy) hlasovat přímo na místě.

Další informace na www.cenyandel.cz 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS