Registrace

Nový městský park Za Plotem

Nový  městský park Za Plotem
16. září 2010 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Přeměna bývalé vojenské střelnice na městský park o rozloze 15.487 m2 probíhala v období 5.května 2010 do 31.8.2010. Dodavatelem stavby se stala společnost Stamos spol.s r.o. Uherské Hradiště, autorem ideového návrhu je Ing. Martin König, autorizovaný architekt pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

„Celkové náklady projektu činily 6, 2 mil. Kč, z EU město získá dotaci ve výši 85 % způsobilých výdajů, cca 4, 7 mil. Kč. Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Uherské Hradiště a bude tak spolufinancován Evropskou unií z Integrovaného operačního programu, “ uvedl Ing. Libor Karásek, starosta města Uherské Hradiště. Předmětem výstavby bylo vyčistění území od černých skládek, demolice stavebních objektů střelnice (sklad, věž, betonové zákopy, základy bývalých objektů včetně komunikací), vybudování mlatových chodníků. Zahradníci v novém parku na zelené ploše 14.545 m2 vysadili 145 stromů, 134 keřů, 1 425 trvalek. K odpočinku vyzývá 13 laveček, chodníky lemuje 15 parkových dekorativních světel. „V západním sektoru rozsáhlého areálu se nacházela opuštěná a nevyužívaná bývalá cvičná střelnice s masivní střeleckou zdí, řídící věží, objekty učeben, zákopy, drolícími se asfaltovými plochami apod. Cílem projektu bylo přeměnit tento stávající brownfield na městský park s plochami a vybavením zejména pro maminky s dětmi, malé děti, seniory a obyvatele okolních obytných souborů a tím rozšířit plochy veřejné zeleně na území krátkodobé rekreace ve městě. Projektem vzniklo celkem 1, 5 hektaru revitalizovaného území, “ sdělil Květoslav Tichavský, místostarosta města Uherské Hradiště.

„Inspiraci pro název nového městského parku hledala názvoslovná komise rady města Uherské Hradiště i u veřejnosti. Název „Za Plotem“ pro nově vznikající park nakonec vzešel z podnětu paní Jany Novotné v rámci veřejné ankety. Inspirován je dílem Jaromíra Nohavici, který zde v kasárnách sloužil a napsal zde mimo jiné i píseň „Přelezl jsem plot“. Shodou šťastných okolností se členové názvoslovné komise setkali při služební cestě do Ostravy s panem Jaromírem Nohavicou a informovali jej o možnosti pojmenování parku po jeho písni. Pan Jaromír Nohavica byl tímto záměrem nadšen, zúčastní se nejen slavnostního otevření v sobotu 18. září od 17hod, ale také spolu s Vítězslavem Chromkem z agentury VICHR uspořádají koncert bezprostředně po zpřístupnění parku veřejnosti, ještě týž den od 20hod, “ prozradil Ing. Stanislav Blaha, místostarosta města Uherské Hradiště.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS