Registrace

Objevte v sobě bubeníka

Objevte v sobě bubeníka
12. května 2010 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Objevte v sobě bubeníka nebo si vyzkoušejte sklářské umění – to vše díky neziskovkám na Open Air Festivalu

Panenský Týnec / Praha – Návštěvníci Open Air Festivalu dostanou šanci objevit v sobě skrytý hudební i výtvarný talent. Na workshopu bubeníků odhalí svůj vnitřní rytmus a podělí se o něj s ostatními „bubeníky – nadšenci“. Z některých z vás možná Open Air Festival vytvoří novou generaci českých sklářů. O své umění se v Panenském Týnci podělí sklářský mistr Michal Zahradník, jehož rodina se tomuto řemeslu věnuje už sedm generací. A protože po důkladném hledání skrytých uměleckých sklonů určitě všem vyhládne, rozhodně přijde vhod ochutnávka Fair Trade produktů. Všechny tyto aktivity zajistí na Open Air Festivalu neziskové organizace. Některé z nich dlouhodobě podporuje Nadace O2, jako například Sdružení Ledovec, Člověk v tísni a Sdružení Bílá holubice.

Funkční skleněný automobil, nebo letadlo? Žádné sci-fi, ale umění Již od roku 1775 se rodina pana Zahradníka věnuje sklářskému řemeslu. A za staletí ho tento rod dovedl k dokonalosti, jak se ostatně budete moci sami přesvědčit v Panenském Týnci. Vrcholem umění Michala Zahradníka je funkční skleněné letadlo s rozpětím jednoho metru, které se dokonce vzneslo do vzduchu a svým takřka 10vteřinovým letem vytvořilo zápis v Guinessově knize rekordů. Samozřejmě, že vyrobit podobně složitou „hračku“ je úkol pro pravého profesionála, ovšem Michal Zahradník nabídne zájemcům možnost vyzkoušet si řemeslo jeho předků v jednodušší formě. I vlastnoručně vytvořená skleněná kulička může být pěknou vzpomínkou na festival.

Skupinové bubnování a exotické dobroty, to jsou další lákadla neziskovek Bubenický kruh (nebo také v angličtině „drum circle“) pomáhá lidem najít jejich vnitřní rytmus. A právě do téhle techniky bubnování se budou moci zapojit návštěvníci Open Air Festivalu díky workshopu vzdělávacího centra Neziskovky.cz. A protože bubnování představuje velký výdej energie, určitě se vyplatí zamířit na další z workshopů, kde bude možno ochutnat exotické dobroty z Filipín. To vše díky společnosti Excellent Plzeň, která je distributorem takzvaných Fair Trade výrobků u nás.

Open TV vyzpovídala PSH – jaká bude chystaná deska „Epilog“? „Tentokrát uděláme radost především fanouškům hiphopu, “ zve na čtvrteční premiéru dalšího pořadu OpenTV zástupce televize Dalibor Frankovitz. „Ve spolupráci s projektem Hiphop Allstars se nám podařilo vyzpovídat nejstarší českou hiphopovou kapelu PSH, která vydává desku Epilog. Kluci tvrdí, že by mohla být jejich poslední, tak uvidíme, co je na tom pravdy, “ dodal Dalibor. Premiéru jako vždy najdete na internetových stránkách www.openairfestival.cz. Open TV se však rozšířila na další server – www.youtube.com/openairfestival.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS