Registrace

Osmdesátky a devadesátky aneb jak dnes vypadáme I.

Osmdesátky a devadesátky aneb jak dnes vypadáme I.
18. června 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Ahhhhhhhhh. Mnozí z Vás se teď zhluboka nadechnou a začnou vzpomínat na dekádu zpěváků a zpěvaček jejich mládí, na první polibky, rande a třeba také povinnou vojenskou službu. To vše bylo součástí osmdesátých a devadesátých let. A jak teď vypadají oblíbení zpěváci, zpěvačky a skupiny? Pojďme se podívat.

1. AHA - Norsko

A-ha je jedna z nejpopulárnějších popových skupin 80. let. Tvoří ji trojice Morten Harket, Paul Waaktaar-Savoy a Magne Furuholmen. Jejich začátek nebyl příliš úspěšný. Prvního singlu Take on me se prodalo pouhých 300 kopii, což rozhodně nebyla žádná sláva. Písnička ale zabodovala v norské hitparádě, takže se ji skupina rozhodla zremixovat a poté vydala, na svou dobu, originální, napůl animovaný videoklip. Take on me se rázem dostala na 1.místa několika zemí. Velmi úspěšná skupina odešla do " hudebního důchodu " v roce 2010:

AHA v začátcíchAHA v začátcích

AHA nyníAHA nyní
2. EURYTHMICS  - VELKÁ BRITÁNIE

Velice úspěšné britské syntipopové duo s prvky soulu i experimentálního rocku.Annie Lennox pochází ze skotského Aberdeenu (nar. 1954). S Davem Stewartem (nar. 1952) se potkává v Londýně v r.1971, později spolu několik let žijí. Stewart hrával v duu Harrison & Stewart  a poté byl členem skupiny Longdancer.

Úspěch se dostavuje až v podobě alba Sweet Dreams a titulního singlu. Následuje řada hitů a úspěšné album Touch. Vrcholu americké hitparády dosáhl singl Sweet Dreams Are Made Of This (1983), špičky britské pak There Must Be An Angel (1985). Kapela celosvětově prodala více než 75 milionů výlisků

EURYTHMICS v dobách slávyEURYTHMICS v dobách slávy

Annie Lennox nyníAnnie Lennox nyní

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS