Registrace

Osmdesátky a devadesátky aneb jak dnes vypadáme - skupiny II.

Osmdesátky a devadesátky aneb jak dnes vypadáme - skupiny II.
2. srpna 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Posloucháte skupiny z devadesátých let? Chcete si připomenout jejich podobu? Jste na správném místě!! Pojďme se dnes opět  podívat na skupiny našeho mládí. Pojďte si dnes opět připomenout dobu hitů Vašeho mládí..

3. Roxette
Skupinu tvoří  Gun Marie Fredriksson (30.5.1958) a Per Hakan Gessle (12.1.1959). Před vznikem kapely Roxette v roce 1986 byli oba na sólové dráze. Při svých sólových aktivitách se Per a Marie několikrát setkali a také spolupracovali. A tak když Pera v roce 1986 napadl nový projekt Roxette vzpomněl si na Marii a požádal ji o spolupráci. Per měl již připraven singl Svarta glas a ostatni material pro svoji sólovou desku. Nakonec bylo vše přeloženo do angličtiny a vznikl singl Neverending love. Šéf EMI doporučil Perovi aby pod názvem Roxette vydal celé album. A cesta ke slávě byla otevřena.


Roxette za dob největší slávyRoxette za dob největší slávy

Roxette nyníRoxette nyní


4. Erasure 
Je anglické syntipopové duo. Vince Clarke (nar. 1961) předtím působil ve sk. Depeche Mode, byl autorským mozkem ve dvojici Yazoo a byl členem sk. The Assembly (s Feargalem Sharkeym). Andyho Bella (nar. 1964), pocházejícího z Petersborough, bývalého zpěváka sk. The Void, objevil inzerátem v r. 1985. Sháněl ho  původně pro album, na kterém by každou píseň nazpíval jiný zpěvák. Když na konkurz dorazil Andy Bell, šly původní záměry stranou a Erasure byly na světe. 

Erasure v dobách největší slávyErasure v dobách největší slávy
Erasure v současnostiErasure v současnosti

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS