Registrace

Padesátiny oslaví rockový zpěvák Kamil Střihavka

Padesátiny oslaví rockový zpěvák Kamil Střihavka

Za čtvrtstoletí na hudební scéně si Kamil Střihavka, který 20. ledna oslaví padesátiny, vybudoval pozici uznávaného rockového zpěváka. Málokdo nezná jeho hity Země vzdálená, Kovboj z Teplic či Černá růže. Širokou popularitu mu ale v 90. letech vynesla hlavní role v muzikálu Jesus Christ Superstar, kterou nyní opět zpívá v divadle v Karlíně.

Kromě toho vystupuje s kapelou Leaders! a skupinou Supergroup.cz, kterou jako "kapelu snů" v roce 2012 vytvořili čtenáři časopisu Rock&Pop a posluchači Radia Beat.

Kamil Střihavka se narodil v Oseku u Teplic. Vystudoval střední elektrotechnickou školu ve Varnsdorfu a záhy začal zpívat s heavymetalovou skupinou Motorband. Počátkem 90. let vystupoval například v triu BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček), s nímž vydal dvě studiová alba. V novém století vydal i dvě sólové desky Woo-Doo a 365.

Od roku 1994 účinkoval v muzikálu Jesus Christ Superstar, který se v pražském divadle Spirála dočkal do roku 1997 téměř 1300 repríz. K této titulní roli se vrátil před čtyřmi lety v Hudebním divadle Karlín. Zahrál si i v dalších muzikálech například Excalibur, Obraz Doriana Graye, Johanka z Arku či Němcová. Zahrál si i epizodní roli ve filmu - Hrubeš a Mareš kamarádi do deště režiséra Vladimíra Morávka.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS