Registrace

Pouliční písničkářka Iamme Candlewick nahrává první album

Pouliční písničkářka Iamme Candlewick nahrává první album
23. února 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební alba

Písničkářka Iamme Candlewick, která vybojovala pouličním muzikantům hraní v pražských ulicích, pracuje na svém prvním albu. Pomoct jí s ním můžou její fanoušci prostřednictvím crowdfundingového serveru Hithit.cz. „Celý projekt připomíná cestovní deník a reflektuje poslední dva roky mého života, které jsem strávila na cestách světem vnějším i vnitřním," říká hudebnice, která vyrostla v Praze a Barceloně.

Iamme Candlewick složila písničku v Himálajích i na střeše mrakodrapu v Americe. Hudební motivy a inspirace jí plynou ze spolupráce s hudebníky z rozličných konců světa - folkové scény amerických undergroundových klubů, indických manter a sufijských motivů, izraelských náboženských zpěvů, vandráků u cesty a českého písničkaření.

V její tvorbě teče řeka Ganga, zuří sněhová bouře u hranic Kanady, voní čerstvě posekané pole na jihu Evropy. „Já se v něm někdy schovávám pod palmou a jindy běžím strání a vždycky potkávám spřízněné duše a učím se žít," prozrazuje Iamme Candlewick.

Iamme CandlewickIamme Candlewick

Hraní je pro ni svoboda, i proto se coby buskerka a členka iniciativy BuskerVille zasazovala o možnost hrát v pražských ulicích. Na jedno zasedání pražských zastupitelů tedy přišla s kytarou a primátorovi Svobodovi zahrála od řečnického pultu žádost o uvolnění přísných pravidel a omezení pro pouliční umělce. Uspěla.

BuskerVille a prosazování pouličního umění v Praze začal asi před třemi, čtyřmi lety a já jsme se k němu přidala, když jsem se vrátila z Ameriky, kde se na ulici hrálo snadno, s lehkostí a s potěchou. Bylo mi líto, že jsme v Praze takový zastrčený a nikdo se na ulicich neusmívá a nikdo tam nesmí tvořit něco, co by někoho mohlo potěšit a rozesmát," vysvětluje písničkářka zapojení do buskerského hnutí.

Iamme CandlewickIamme Candlewick

Nyní dokončuje první album jedenácti písní, které by mělo vyjít letos na jaře. Iamme Candlewick k jeho financování vyzvala své fanoušky prostřednictvím portálu Hithit.cz. K realizaci potřebuje 50 tisíc korun, zatím má něco přes polovinu.

Profil Iamme Candlewick na Bandzone.cz: http://bandzone.cz/iammecandlewick 

Projekt Iamme Candlewick na Hithit.cz: https://www.hithit.com/cs/project/21/iamme-candlewick-vydava-releases-album-i-am-you?variant=a 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS