Registrace

Pozvánka "Alternativa na zámku"

Pozvánka "Alternativa na zámku"
20. srpna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Co to je? Jak to vzniklo? To jsou otázky, které si teď zpětně po dvou letech pokladám a vybavuji si sled všech situací, které tomu všemu předchazely. Tenkrát, v květnu roku 2010, to bylo velice rychlé a spontánní rozhodnutí uspořádat malý jednodenní hudební festival.

Co tomu předcházelo? Spojilo se ve mně několik zážitků a myšlenek. První byla velmi malá, ba titěrná účast publika na koncertě dvou vynikajících kapel české alternativní scény „Ty Syčáci" a „Už jsme doma" zhruba před dvěma lety v mostecké Meduze. Hodně jsem tehdy přemýšlel co to, že účast byla tak malá? Že by kraj zvaný Pivo, bůček a nenávist? Pohlížet se na to dá z různých směrů - demografických, socioekonomických, životních stylů atd. Ale tohle téma nechám raději sociologům a přejdu ke druhému zážitku.

Ten byl, co do emočního zabarvení, příjemnější a stal se mi v krásném prostředí a atmosféře zahrady Zámku Korozluky. Nebyl jsem tam poprvé a všechny kulturní akce, které jsem tu navštívil, vždycky stály za TO. Při své třetí či čtvrté návštěvě jsem se zde seznámil s nadšencem plným elánu a majitelem zámku v jedné osobě Miroslavem Peroutem. Už skoro na odchodu po jedné ze zdejších zahradních akcí mi Míra povídá: „Zděnku, neuděláme nějakej koncert?". A já na to:: „Jo, takovej malej festival, alternativní hudbu". A bylo upečeno. Pak přišla už jen a jen práce, telefony kapelám, kamarádům, kteří by mohli přispět aby se to všechno dalo zaplatit, plakáty, příprava...... Na přípravu prvního ročníku jsme měli jen něco málo přes dva měsíce a za vydatné pomoci kamarádů a známých, ale i zcela neznámých, jsme to nakonec zvládli. První ročník dopadl velmi dobře za účasti kapel Z davu, Zdarr, Květy, Zuby nehty a Frajara putika. Atmosféra byla přímo úžasná a všem zůčastněným se jen těžko vracelo do svých domovů. Co bylo horší, byla návštěvnost tohoto nekomerčního festivalu. Už jsem si skoro říkal, že to zabalím a vykašlu se na to. Ale nestalo se. Nakonec jsme s Mírou usoudili, že v tom budeme i nadále pokračovat, jen tuto vzácnou muziku budeme lidem servírovat vždy jednou za dva roky a publikum si vychováme. Chceme totiž lidem nabízet hudbu neotřelou, z rádií neslyšenou a neslyšitelnou, s jinými přístupy jak k ní samé, tak i k životu.

Tohle tedy je ALTERNATIVA NA ZÁMKU. Těšit se na ní můžete i letos 24. srpna od 17:00 hodin na zámku v Korozlukách u Mostu. Zahrají HOUPACÍ KONĚ – indie kytarovka z Ústí nad Labem. Duo DEŠI – spojení dvou dechů. Hosté ze Slovenska – bratislavské Dlhé diely alias LONGITAL. Legendární syrově punkově avantgardní UŽ JSME DOMA a na závěr KUS KUS KLAN - pohoda v podobě tanečních beatů.

Nezapomeňte si tento podvečer a noc na zámku rezervovat pro JINOU HUDBU. Je to totiž příležitost, jak objevovat něco nového, neotřelého a začít hudbu vnímat nejen jako kulisu a spotřební zboží. Přijďte poslouchat a prožívat.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS