Registrace

Priessnitz v Mersey

Priessnitz v Mersey
17. prosince 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Akce v klubech

Kapela má původ už v 80. letech jako punkové seskupení Chlapi z práce, název Priessnitz přijali během roku 1989. Prvotní osazenstvo kapely tvoří Jaromír Švejdík - zpěv, Petr Kružík - kytara, Libor Halíček - basa, Ladislav Kolompár - bicí. V roce 1991 nahrávají první album nazvané Freiwaldau (německý název Jeseníku), které o rok později vychází na značce Legend. Syrová deska obsahuje také skladbu Sny, jež se stává hitem a kapelu provází až do dneška.

Během své kariéry kapela vydala celkem 8 alb – kromě výše zmíněné desky to jsou: Nebel (1993), Hexe (1994), Seance (1996), soubor akustických verzí starších věcí obohacený o novinky Děláže a Město duchů Potichu? (1997), Zero (2001), Playlist nahraná v takřka domovském klubu Akropolis (2004) a Stereo (2006).

Jaromír Švejdík je ale znám i z dalších svých projektů - díky kapele Umakart anebo díky spojení s Jaroslavem Rudišem na železničářské trilogii komiksů Alois Nebel.

Jestli se dá nějaká česká kapela označit za kultovní, tak jsou to právě Priessnitz. Nenechte si ujít koncert v Mersey klubu 21.12.2012 od 20 hodin!

Pozor, bude omezena kapacita! Více info na: www.mersey.cz, www.brnokoncert.cz, www.priessnitz.com 

Info o koncertu Priessnitz

  • 21.12.2012
  • Klub Mersey, Minská 15, Brno
  • Start: 20:00
  • Vstupenky: Ticketpro, Ticketportal, Ticketart

PriessnitzPriessnitz

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS