Registrace

Prohlášení ředitele O2 Sázavafestu

Prohlášení ředitele O2 Sázavafestu
24. července 2009 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Prohlášení ředitele O2 Sázavafestu ke zřícení O2 Arény na slovenské Pohodě.

Slovenský festival Pohoda nechyběl mezi mými zastávkami evropského cestování po festivalech napříč kontinentem. Společně se mnou bylo u této tragédie přítomno několik nejbližších spolupracovníků podílejících se na přípravách O2 Sázavafestu.

Tímto bych chtěl projevit hlubokou lítost nad událostí v Trenčíně, doufám, že všechny osoby, které jsou zraněny, budou brzy doma a v pořádku.

Každá akce, která se koná ve venkovním prostředí potřebuje kvalitní přípravu a spolehlivé dodavatele, které bezpochyby festival Pohoda, patřící mezi největší festivaly na Slovensku, měl. Bohužel počasí a větru nikdy neporučíte, je potřeba těmto situacím předcházet. Každý festival se nějak vyvíjí.

O2 Sázavafest měl teprve při třetím ročníku bezpečnostní scénář mezi složkami, na nichž byla akce založena. Poprvé jsme ho museli využít až v loňském roce, kdy se při shodou náhod také při sobotním odpoledni blížila obdobná bouřka s nárazovým větrem. Krizový tým každých 15 minut vyhodnocoval prostřednictvím internetu počasí. Nakonec se bouřka stočila a udeřila v Kutné hoře, ale kdyby ne, všichni stage manažeři měli informace a věděli, co v takovém případě dělat.

Když se podíváme úplně na start každé akce, nejdůležitější je určitě spolehlivý dodavatel veškerého materiálu, konstrukcí, stanů apod., který má na festivalu celý festival vytvářet. O2 Sázavafest již několik let spolupracuje např. se společností Palduson Production, která vlastní certifikáty bezpečnosti. Navíc po ukončení stavby vše vždy kontroluje i svatební řad ze Zruče nad Sázavou. Tímto se určitě alespoň eliminuje případná nekvalitně odvedená práce některých firem. My pak víme, do jaké míry se můžeme spolehnout na jednotlivé konstrukce. Víme, při jaké intenzitě ta či ona stavba vydrží nápor zvýšeného větru, kdy se mají snížit a podobně.

Když by se opravdu stala situace, že by byla nutná evakuace návštěvníků z blízkostí stanů a velkých scén, pro tento účel v Kácově slouží přilehlý železobetonový areál Lenka.

Právě dnes startují další terénní práce přímo v areálu O2 Sázavafestu. Hloubí se několik nových odvodňovacích systémů a budují se nové lávky pro překonání možných rizikových míst. Předprodej vstupenek, které jsou právě do 20. července v síti Ticketpro za pouhých 1 000 korun sklidil nebývalý úspěch, už nyní je téměř jisté, že na O2 Sázavafestu padne návštěvnický rekord. V současnosti jsem téměř non-stop přímo v Kácově, kde dohlížím na všechny přípravy festivalu.

Pavel Kloupar, ředitel O2 Sázavafestu.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS