Registrace

RedFest 2010

RedFest 2010

Letní festivalovou sezónu zahájí v Novém Jičíně v sobotu 12. června RedFest. Devět kapel z celé ČR a také ze Slovenska dorazí jako již tradičně do areálu letního kina.

RedFest je už čtvrtým rokem pestrou přehlídkou kapel všech možných rockových a metalových stylů. Headlinerem festivalu budou DARK GAMBALLE. Tato vyškovská formace „se za dobu své existence vypracovala do pozice jedné z nejzajímavějších kapel tvrdších hudebních žánrů u nás“ (freemusic.cz). Gamballané jsou skutečně unikátní kapelou a ozdobou české crossoverové scény. Specificky zastřený vokál zpěváka “10“, nekompromisně řezající kytary, nevšední poetika textů a obrovský příval energie – to vše ve zkratce jsou DG. Pořádající GREEDY INVALID hrají melancholickou rockovou hudbu s příměsí gothic a metalu. Po úspěšném jarní turné k nové desce Anna bude i jejich set na RedFestu ve znamení písní z nového alba, které vyšlo na konci března. Anna se kromě tradičních anglicky zpívaných písní pyšní též několik česky zpívanými písněmi. První slovenskou skupinou, která ozdobí soupisku RedFestu jsou MAD FREQUENCY z Čadce. MF to je hutná a úderná muzika okořeněná výborným čistým vokálem Rudyho. Z projevu této slovenské rockové naděje je cítit inspirace takovými veličinami jako Faith no More nebo Creed. MARTYRIUM CHRISTI to je nekompromisní death metalový nářez, pravý zvukový teror! Kritika i posluchači nejen v ČR oceňují kromě živelného a místy až grindového běsnění zejména instrumentální preciznost muzikantů. Druhou kapelou, která návštěvníkům RedFestu představí slovenskou tvrdě hudební scénu, jsou SUNGATE. Muzikanti v čele s talentovanou zpěvačkou Lilit charakterizují svou hudbu jako experimentální gothic metal. SG nezapře svou inspiraci ve středověké hudbě a další rozměr jí dodává také Lady Catharine, violoncellistka. GALACTIC INDUSTRY už návštěvníci RedFestu znají. Tato parta z Karviné udělá radost příznivcům elektroniky v kombinaci s metalově hutnými kytary. Dravý metalcore, raketově rychlá rytmika a silné melodické songy – to jsou DELITE! Mladá krev na české metalcorové scéně má našlápnuto k hvězdným výšinám. Na RedFestu budete moci poslechnout a posoudit kvality této pětice. Další místní kapelou je PORTA INFERI, progresivní power metalisté. Srdce hardrockera potěší jistě ostravští RUSTY FOX, což je šlapavá a energická muzika s příjemným vokálem. Akce začíná ve 13.30 a brány letního kina se otevírají již ve 13.00. Festival se koná za každého počasí a po skončení hudební produkce se v deset hodin bude promítat film Simpsonovi ve filmu.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS