Registrace

Rocker David Bowie je nejlépe oblečeným člověkem britské historie

Rocker David Bowie je nejlépe oblečeným člověkem britské historie
30. října 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Britský rocker David Bowie se stal nejlépe oblečeným člověkem britské historie a nechal za sebou i královnu Alžbetu I. či slavného dandy George "Beau" Brummella. Rozhodli o tom v hlasování čtenáři časopisu BBC History

Asi 4000 čtenářů vybíralo z deseti postav, které jako módní ikony vybírali historici, kurátoři a módní návrháři. Podle říjnového vydání BBC History zvítězil šestašedesátiletý Bowie s naprostým přehledem. Dostal 48,5 procenta hlasů, zatímco druhá v pořadí královna Alžběta I. (1533 -1603) jen 13,5 procenta.

Třetí skončila známá kráska a hvězda salónů 18. století Georgiana Cavendishová, vévodkyně z Devonshire (9,5 procenta) a slavný dandy a arbitr elegance George "Beau" Brummell (1778-1840), který prý svému vzhledu věnoval až šest hodin denně a boty si čistil šampaňským. Na dalších místech skončili královna Alexandra (1844-1925, manželka krále Eduarda VII.), král Jindřich III. známý svou láskou k nákladným látkám, herečka Ellen Terryová (1847-1928), politik Charles James Fox (1749-1806) a politik a literát ze 17. století Samuel Pepys.

"Bowie za sebou nechal jednoho krále, dvě královny a slavného politika a svým triumfem přinesl vítězství i módě 20. a 21. století," uvedl šéfredaktor magazínu Rob Attar.

Bowie byl od začátku kariéry znám nejen hudbou, ale i jevištní show a výraznými kostýmy. Do ankety ho nominoval módní návrhář Wayne Hemingway, který uvedl, že ho při Bowieho koncertu v roce 1973 naprosto "dostala jeho hudba i styl".

Loňská Bowieho retrospektiva v londýnském Victoria and Albert muzeu byla nejrychleji vyprodanou výstavou v historii tohoto uměleckoprůmyslového muzea. Výstavu zahrnující Bowieho kostýmy, videoklipy, texty a další artefakty vidělo na 311.000 lidí.

Letos vydal Bowie po deseti letech nové album The Next Day, které je favoritem na letošní cenu Mercury pro album roku.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS