Registrace

Rozhovor k Sonne Edition 8: Spiriakos!

Rozhovor k Sonne Edition 8: Spiriakos!
28. září 2009 | Autor: Redakce Napařbě.cz Rozhovory

Příští měsíc (úterý 27.10.) vypukne na zlínsku další pokračování mejdanu Sonne Edition. Na hlavní techno stage se představí po boku headlinerky Clodagh (Irl) český nadějný producent a DJ Spiriakos z agentury strobe.cz. Proto jsme se rozhodli s tímto pánem udělat rozhovor. V článku se dozvíte, jaký je obyčejný den DJe, co by rád dokázal a také jeho line-up snů.

Ahoj Patriku, právě nám skončilo léto plné akcí a festivalů, jak sis jej užil?

 • Ahoj, musím říct, že tohle léto bylo super! Užil jsem si jej maximálně, co to šlo :-).

Měl jsi spoustu zajímavých hraní, kde se ti líbilo nejvíc?

 • Tak asi nejvíce se mi líbilo na jihočeském open airu „Summer Session 5 “ s Industrialyzerem v hlavní roli! Měl jsem původně hrát jen sobotní set s bráchou Noisem, ale několik dní před akcí mi volal Steen, že Keeper odjíždí do ciziny a nabídl mi, jestli bych ho nechtěl zaskočit. A musím říct, že to byla opravdu jíízda! Sice festival s naštěvností nedopadl nejlépe, ale věřim tomu, že Koubis najde síly i na další díl, protože tohle je festival dělanej od Srdce a ne pro zisk!!!

V poslední době se na akcích často objevuješ ve versus setech např. s Noisem či se Steenem. Kde vznikla tato myšlenka a v čem se tyto sety liší od tvých sólo vystoupení?

 • Právě na začátku mé kariéry jsem cítil, že bych do budoucna chtěl vystupovat s dalším DJem po mém boku a jak čas plynul dál, hudebně jsem se více sblížil právě se zmiňovaným Noisem, nabídl jsem mu přes ICQ, jestli bysme to někdy „spolu“ nezkusili, on jen řekl: “Proč ne?” No a vidíte, v listopadu hrajeme spolu na Apokalypse :-). Co se týče Standy, je to můj hnací motor, to vám musí jako odpověd stačit! Abych ještě odpověděl na poslední otázku, sety se určitě liší, ale snažíme se odvést maximum a bavit lidi!

Vím, že mimo hraní se věnuješ vlastní produkci. Začátkem tohoto roku ti vyšel společný track se Steenem na úspěšném a uznávaném portugalském labelu Naked Lunch. To tě určitě muselo potěšit a motivovat k další práci. Jaké jsou tvé nejbližší plány v této oblasti, máš teď rozpracováno něco konkrétního?

 • Jasně, určitě máme plány, v lednu vyjde náš remix tracku „Math“ od A.Paula a v únoru celé album na tom samém labelu Naked Lunch, ep se bude jmenovat „OPEN EP“, kde bude i remix od Keepera. Momentálně máme rozpracované dva tracky, které chceme za pomoci našeho kamaráda a dobrého člověka Agenta poslat na jeden významnej techno label, tak uvidíme, co z toho bude. Tímto chci ještě jednou poděkovat „Agošovi“ za pomocnou ruku!

Zahrál sis už v klubech téměř po celé republice, kde se ti nejvíc líbilo a kam by ses ještě rád podíval?

 • Určitě se mi nejlépe hrálo i líbilo v pražském klubu Roxy, takže asi tam bych se jestě někdy rád podíval :-).

Máš za sebou hraní na veleúspěšné halovce Orion Hall a na podzim vystoupíš na neméně luxusním mejdanu Apokalypsa. Jsou tahle hraní pro tebe něčím vyjímečná? Dodá ti takové hraní na velkém aparátu pořádnou energii?

 • Určitě, jsou to velké halové akce kde je pořádnej sound, spousta lidí a zajímavých DJs z celého světa… Když se ale poohlédnu zpět, tak Orionka byla pro mě vstupní brána do toho celého „kolotoče“, tam jsem si poprvé vyzkoušel, jaké to je hrát na pořádném zvuku a v tak krásném prostoru jako je Bobycentrum. Co se „Apošky“ týče, tak jsem plnej očekávání! Svým způsobem je to pro mě odměna za to co dělám a jsem moc rád, že budu její součástí! Co si budeme povídat, je to ta NEJ halovka u nás, možná nejvyšší meta pro české DJe!

Nesmím také zapomenout na tvůj již dlouhotrvající projekt s DJem Luisem “Bastards From South” a vaše striktní techno vály. Plánujete něco nového?

 • Hele určitě ještě něco do budoucna vydáme, ale momentálně toho máme oba moc na práci! Jo a zdravím Luise ;-).

Jak vypadá takový obyčejný den DJe Spiriakose?

 • Rád chodím na procházky se psem mé přitelkyně, pustím si do uší nejáké „rnb“ či „pop“ a je mi dobře :-). Poslední dobou jsem začal chodit na houby, ale chýnovskej les mi přijde už totálně vybranej :(. Taky jsem dost často zavřenej ve studiu a nebo si pustím nějakej dobrej film… Je toho docela dost, ale nejraději jsem s „álou“ :-).

Kde a s kým by sis chtěl zahrát?

 • Wow, hele, asi by to bylo v nějakým zahraničním klubu či na open-airu, nezlobil bych se, když by tam hrál Advent či Dj Bobo :-D.

Tvůj lineup snů?

 • Asi Golpe, A.Paul, Steen&Keeper, Nois, The Advent, CzScream, Industrialyzer a jako speciální hosté Míťa&Schumacher vs. Tommy Rogers&Peet :-).

Analog nebo Digital?

 • Dřív Analog, dnes Digital.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS