Registrace

Rozhovor: Pískomil se vrací, odpovídal Ondřej Pečenka

Rozhovor: Pískomil se vrací, odpovídal Ondřej Pečenka
20. října 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Rozhovory

Přinášíme rozhovor k novému CD skupiny Pískomil.

Pokud správně počítám, tak se vás při nahrávání CD sešlo celkem osm. V kolika členech hrajete koncerty?
Většinou hraje sestava Filip, Kája, Kyti a Ondik. Taky Filipovy holčičky Bětka a Tonča. Důležitou notu zpívá host Radek ‚Gipsy' Banga o tom, jaké názory měl jako tříměsíční mimino. Někdy nám pomáhá Michal Dalecký, jinak dodávku řídí Pískomil.

Jak vás napadají texty a co je dřív – text nebo hudba?
S hlavními textovými perlami přichází většinou Kyti de la Rocha, vymýšlí rýmovačky, které pak sesazuju do písničky. Jinak za sebe můžu říct, že první věc je posadit devítiměsíční Emilku do kočáru a vyjet na vyjížďku. A melodie naskakujou, protože je mi v tu chvíli moc fajn a začnu si něco pohvizdovat. Nebo doma při hojdání revoltujícího dítěte. Nahraju si pískání na mobil, dítě konečně usne na druhé ruce a já si to pošlu do mailu 

Největší vaší inspirací jsou vaše děti, mají i nějaké slovo při vybírání a tvorbě koncertních kostýmů?
Při výběru má naše dítě vždycky rozhodující skřek. Naše slovo není slyšet. Ale kostýmy budou vypečené!

A co jejich kritika, snesete jí a necháte si říct?
To nejde něco říct. Strašně nahlas a rychle za sebou ta kritika říká Něněněněněněněně.

Uslyší návštěvníci vašich koncertů i jiné písničky než jsou na CD? A co na ně vlastně při koncertech čeká kromě hudby?
Možná dáme něco ze starých dobrých časů Kašpárka v rohlíku, kde jsme fungovali. Tak jednu dvě. Na koncertech se seznámí kluci a holky s opravdovým Pískomilem, který se pořád zubí. To jeho hlavní přednost. Neumí ještě moc chodit, takže mu pomáháme a učíme ho zároveň rapovat. Rozparáděná šou s kytarami a divokým tancem je samozřejmostí!

Co chystáte pro příští rok?
Pokud si řidiči nebudou ztěžovat, že jim Pískomil v autě překousal kabely od přístrojovky, tak rozhodně další desku. V té myší hlavě to pořád šrotuje, jak v dvoujádrovém procesoru.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS