Registrace

Rybičky 48 představují album Viva la Revolució

Rybičky 48 představují album Viva la Revolució

Na novém CD kapely Rybičky 48, které má vyjít už 9. 9. 2009 se objeví hlasy známého hitmakera Michala Davida a mladé rockerky Báry Zemanové. Zajímavým hostem se stala i známá osobnost českého bigbítu, cellista Jaroslav Olin Nejezchleba známý z kapel Njorek, ETC s Vladimírem Mišíkem nebo Blues Session.

Rybičky 48 představují album Viva la Revolución. Na turné budou točit DVD

Prvním singlem z Viva la Revolución se stala píseň Jediná, která se v současnosti objevuje v hitparádách českých rádiích. Autorem skladby je Kuba Ryba, který tuto píseň napsal pro svou bývalou přítelkyni.

„O druhém singlu je prakticky rozhodnuto, bude jím Zamilovaný/Neš­ťastná. Skladbu Rybičky 48 společně s Bárou Zemanovou poprvé otestovali ve zcela zaplněném obřím hudebním REPORT tentu na letošním Sázavafestu, “ produkční nového alba Martin Řehoř.

K druhému singlu, kde hostovala zpěvačka Bára Zemanová, se momentálně dokončuje videoklip, ve kterém si zahrál i Honza Štrup, člen kapely Medvěd 009, který se stal na 12 letních koncertů hostem Rybiček 48.

Nová deska Rybiček 48 se nahrávala, mixovala i masterovala ve studiu Zdeňka Šikýře v pražské Hostivaři. Hudební režie nové desky se ujal Zdeněk Mikeš Mikoška, produkce byla svěřena opět do rukou Martina Řehoře.

Křest Viva la Revolución proběhne přesně měsíc a den od vydání desky, tedy 10. října, v prostorách Abatonu v Praze. Oslava proběhne v podobě festivalu s příznačným názvem Viva la fest. Mimo hostů z alba zde zahraje na deset českých kapel, mezi nimiž je například kabátovský souputník Tlustá Berta či Bek Ofis, ale vystoupí zde také slovenští MF, italští AIM a němečtí Green Frog Feet. Vstupenky na akci jsou v současnosti v předprodeji za 200 korun. Na místě vyjde lístek o 50 korun dráž. Více informací na www.topzine.cz/festival.

Celá akce je zároveň podporou všech kapel pro internetový portál Topzine.cz, na němž se podílí studenti z celé České republiky. Přímo Viva la festu aneb oslavě nultých narozenin Topzine.cz také dojde k natáčení prvních záběrů pro dlouho plánované DVD Rybiček 48.

kytarista Petr Lebeda:

„Určitě chceme udělat něco neobvyklého. Prostřednictvím videa vezmeme naše fanoušky podívat se i do bacstage, určitě nechceme, aby se z našeho DVD stal suchý záznam živého koncertu. Tím ani v reálu naše vystoupení nekončí, “ zasmál se kytarista Petr Lebeda.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS