Registrace

Skupina Nasycen vydává nové album

Skupina Nasycen vydává nové album

Pražská rocková skupina Nasycen vydá 25. 11. na etiketě Jiný břeh nové studiové album. Eponymní deska obsahuje celkem dvanáct skladeb v širokém žánrovém rozpětí. Vstřebávají v sobě stejně tak prvky moderního a progresivního rocku jako názvuky popu, rockového šansonu či world music. Zásadní důraz klade Nasycen na texty svých písní, jejichž výhradním autorem je frontman Raven, který rovněž napsal hudbu k deseti skladbám. 

Dvěma přispěl kytarista Zdeněk Divoký. Autorem obálky a bookletu je fotograf Jiří Turek. Skupina Nasycen působila na české hudební scéně na přelomu 80. a 90. let, kdy vydala i své debutové album Provazochodci (Bestia, 1991) a krátce po jeho vydání se rozpadla. Po dvacetileté pauze její činnost obnovili tři původní členové Raven (zpěv, klávesy), Ilja Kučera ml. (baskytara) a Pavel Ivanovský (bicí). Sestavu doplnil kytarista Zdeněk Divoký. Od jara roku 2012 Nasycen koncertoval na klubových a festivalových pódiích po celé republice a v létě loňského roku začal připravovat materiál pro nové album.

Deska, která ponese pouze jméno kapely Nasycen, bude čítat dvanáct skladeb a oficiálně vyjde v pondělí 25. listopadu, kdy bude také pokřtěna na koncertě v pražské Malostranské besedě. Už předtím 22. listopadu jí ale kapela přiveze na koncert do jihočeského Týna nad Vltavou a 23. listopadu do Sedlčan. Po Praze budou ještě následovat koncertní křty 27. 11. v českobudějovickém klubu Highway 61 a ve čtvrtek 28. 11. ve Zlíně.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS