Registrace

SKUPINA PRVNÍ HOŘE POKŘTÍ NOVÉ ALBUM

SKUPINA PRVNÍ HOŘE POKŘTÍ NOVÉ ALBUM

Praha - Po přelomové desce „Lamento“ z roku 2008 přichází pražská avantgardně-rocková skupina PRVNÍ HOŘE s novým albem s názvem „Club Silencio“! CD vyšlo pod labelem Kontra Production 14.4.2011 a jeho křest již proběhl v Brně a v Plzni.

Prahu čeká tato událost 28.5. ve znovuotevřeném Rock Café! Nová deska bude na tomto koncertu v prodeji za zvýhodněnou cenu. V roli hostů se představí dvě crossoverové lahůdky: plzeňští Dive a jičínská Killerpanda. Na fanoušky čeká i mnoho překvapení a speciálně pro tento večer i zcela originální pódiová show!

První hoře se řadí už několik let mezi nejvýraznější skupiny české nezávislé rockové scény především díky netradičnímu hudebnímu cítění a originálnímu prolínání stylů. Nezaměnitelná jsou také energická a spontánní vystoupení kapely a v neposlední řadě i texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. Poslední průlomové album „Lamento“ z roku 2008 si vysloužilo žánrovou cenu Anděl za rockovou desku roku.

„Club Silencio“ předznamenávalo prosincové EP se třemi tracky „Diskokoule“, „V cizím hrobě“ a „Noční Bůh“, album je obohaceno o dalších šest skladeb spíše přímočařejšího a punkově špinavějšího ražení, ale nebudou chybět ani obvyklé elektronické vsuvky a dvě baladické kompozice. Realizace novinky probíhala téměř rok, natáčelo se ve studiích Entlaab a Biotech, o mix a mastering se postaral Ecson Waldes. Zpěvák Milan Urza k novému albu uvedl: „Club Silencio navazuje na předchozí desku Lamento, avšak zároveň představuje velký stylový posun. Tak trochu jsme se vrátili k naší rockovější a řekněme lyričtější minulosti, ale ne na úkor svižnosti a naléhavosti."

Na podzim se připravuje na podporu nové desky celorepublikové turné, ještě předtím ale čeká První hoře letní festivalová sezóna. Z velkých festivalů skupina potvrdila účast na Colours of Ostrava, Benátské noci nebo Basinfirefestu.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS